Nowy Prince of Persia zadebiutuje szybciej, niż zakładano?! Ubisoft może zaskoczyć wszystkich

Prince of Persia Warrior Within

W minioną środę informowaliśmy o rzekomych planach Ubisoftu, który łącząc siły z twórcami Dead Cells ma przygotowywać nową odsłonę cyklu Prince of Persia. Projekt ten ma opierać się na nieco innych założeniach niż zdecydowana większość ostatnich gier francuskiego wydawcy, a co najciekawsze — ma być oferowana na Steamie i być przedstawicielem gatunku metroidvania. Kolejne szczegóły, które przekazał Tom Henderson, zdają się równie intrygujące, bo zwiastują bardzo rychłe udostępnienie tej gry wszystkim zainteresowanym.

Zapowiedź i premiera nowej gry z serii Prince of Persia to już kwestia czasu?

Pod koniec zeszłego tygodnia Henderson ujawnił na swoim Twitterze/X domniemane terminy związane z premierą najnowszej gry spod szyldu Prince of Persia. Jego zdaniem na oficjalne ujawnienie gry nie będziemy musieli długo czekać, bo to nastąpi już 10 kwietnia 2024, a premiera ma mieć miejsce niewiele ponad miesiąc później, bo 14 maja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ujawnienie i pierwsza konkretna zapowiedź miałaby mieć miejsce podczas specjalnego wydarzenia Triple-i Intiative. Na pewno byłoby to ciekawe posunięcie ze strony francuskiego przedsiębiorstwa, które najwidoczniej nie chce czekać z premierą do jesieni i ani na swój autorski pokaz Ubisoft Forward.

Prince of Persia The Lost Crown
Prince of Persia The Lost Crown

Z drugiej strony wspominana część Prince of Persia ma debiutować w ramach wczesnego dostępu, co daje firmie nieco większe pole do manewru w przypadku dobierania dla siebie odpowiedniego terminu. Jeśli więc francuzi chcą zaskoczyć graczy, to teraz mają ku temu świetną wręcz okazję.

Oczywiście na ten moment są to jedynie niepotwierdzone wieści, więc warto do nich podchodzić z pewnym dystansem, bo mowa tylko o niepotwierdzonych pogłoskach od informatora. Jeśli jednak okaże się to prawdą, to rzeczywiście Ubisoft zaskoczy wiele osób, wydając grę trochę nietypową jak na ostatnie premiery. Jesteście ciekawi, co przygotuje nam francuski wydawca we współpracy z Evil Empire? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X: Tom Henderson

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.