Steam z nowym rekordem użytkowników. Platforma Valve z każdym miesiącem zyskuje coraz więcej graczy

Steam

Trwające na Steamie przeceny oraz Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych najwyraźniej zachęciło wiele osób do spędzenia dłuższego czasu przed komputerem. Miniony weekend przyniósł platformie Valve nowy rekord użytkowników.

Ponad 31 milionów graczy online na Steamie

Steam
Steam

Poprzedni rekord graczy online na Steamie padł pod koniec października. Wtedy w jednym momencie zalogowanych było ponad 30 milionów użytkowników. Miesiąc później ten wynik udało się poprawić o dodatkowy milion.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak podaje SteamDB, nowy rekord graczy online na platformie Valve wynosi dokładnie 31,379,760 graczy. Kiedy Steam bił swój nowy rekord, największą popularnością cieszyły się Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 oraz PUBG Battlegrounds.

Przeczytaj też: Jaki dekoder DVB-T2 wybrać

Wiele wskazuje na to, że Steam cały czas zyskuje na popularności i przyciąga do siebie coraz więcej graczy. W takim tempie możemy zobaczyć jeszcze jeden rekord pod koniec grudnia. Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, kolejna doskonała okazja, żeby usiąść przed komputerem i nacieszyć się chwilą wolnego.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.