Cenega nowym wydawcą gier Ubisoftu w Polsce! „Jesteśmy bardzo szczęśliwi…”

Ubisoft Cenega

W kwietniu oficjalnie zamknięto polski oddział Ubisoftu, co było spowodowane wymuszonymi oszczędnościami francuskiej firmy. Nikogo nie zdziwi więc fakt, że jego obowiązki wydawnicze na naszym rynku przejmie Cenega. Wraz z ogłoszeniem poznaliśmy też listę gier, od których publikacji rozpocznie się współpraca pomiędzy obydwoma przedsiębiorstwami.

Cenega została wydawcą gier Ubisoftu w Polsce

Współpraca Cenegi i Ubisoftu będzie dotyczyć wydawania gier francuskiej firmy na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Mowa tu więc praktycznie o niemal całym regionie Europy-Środkowo-Wschodniej.

Nakładem Cenegi będą ukazywać się w naszym kraju wszystkie nowości, takie jak m.in. Assassin’s Creed Mirage czy Skull and Bones. Firma będzie też odpowiedzialna za dystrybucję starszych tytułów Ubisoftu, a kolejne zapowiedzi będziemy mogli poznawać za pomocą jej planu wydawniczego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z perspektywy współpracy dystrybucyjnej przy tak uznanych markach, jak gry z portfolio firmy Ubisoft.

Marek Chyrzyński, Prezes Zarządu Cenega S.A

Cenega to międzynarodowy wydawca gier komputerowych i powiązanych z nimi gadżetów, który jest obecny na naszym rynku od wielu lat. W przeszłości jej częścią były inne znane podmioty, takie jak zajmujący się testami i lokalizacją QLOC czy sklep internetowy Muve.pl.

Zobacz też: Ranking kamer samochodowych

Ciężko byłoby więc pomyśleć o innym kandydacie, który mógłby zastąpić Ubisoft Polska. Zwłaszcza w momencie, gdy pozostała dwójka wielkich lokalnych wydawców – CD Projekt i Techland Wydawnictwo – zaprzestała swojej działalności na tym polu już jakiś czas temu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.