Ubisoft Polska oficjalnie zamknięte! Cięcia kosztów dotknęły także nasz kraj

ubisoft logo

W ostatnim czasie Ubisoft zmaga się z kiepskimi wynikami sprzedażowymi, czego skutkiem jest m.in. przesunięcie premiery Skull and Bones oraz anulowanie kilku innych tytułów. Francuska firma szukała cięć wszędzie, dlatego 2 miesiące temu otrzymaliśmy informacje o możliwym zamknięciu oddziału Ubisoftu w Polsce. Teraz ta informacja została potwierdzona.

Ubisoft oficjalnie zamyka mniejsze oddziały, w tym w Polsce — Francuzi reagują na fatalne wyniki sprzedażowe

Ubisoft zdecydował się na plan cięcia kosztów po fatalnym kwartale fiskalnym, który zakończył się w grudniu 2022 roku. Słaba sprzedaż świąteczna obniżyła wyniki finansowe. Francuska firma poinformowała, że musi zmierzyć się z „poważnymi wyzwaniami spowodowanymi kryzysem po pandemii”, dlatego zdecydowała się na obniżenie kosztów o 200 milionów euro w ciągu 2 lat. Plan ten obejmuje odejście pracowników oraz sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ubisoft wydał oświadczenie dla Bloomberg News, w którym możemy przeczytać, że firma zreorganizowała swoje europejskie oraz kanadyjskie spółki, aby lepiej przygotować je na przyszłość. Pierwszymi państwami, które dotknęła restrukturyzacja, są Polska, Hiszpania, Włochy, Holandia oraz kraje skandynawskie.

Z oficjalnej strony wiemy, że firma zatrudnia około 20 tysięcy osób, a zamknięcie biur dotknie 60 pracowników. Istnieje jednak szansa, że Ubisoft Polska będzie zarządzane przez jednego z lokalnych wydawców, ale na potwierdzenie tej informacji musimy zaczekać.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Minecraft

Na koniec warto dodać, że w tym roku firma Ubisoft szykuje się do kilku dużych premier jak Assassin’s Creed Mirage, Avatar: Frontiers of Pandora czy Skull and Bones. Pozostaje mieć nadzieję, że pozycje te nie zostaną przesunięte.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.