Ubisoft Polska oficjalnie zamknięte! Cięcia kosztów dotknęły także nasz kraj

ubisoft logo

W ostatnim czasie Ubisoft zmaga się z kiepskimi wynikami sprzedażowymi, czego skutkiem jest m.in. przesunięcie premiery Skull and Bones oraz anulowanie kilku innych tytułów. Francuska firma szukała cięć wszędzie, dlatego 2 miesiące temu otrzymaliśmy informacje o możliwym zamknięciu oddziału Ubisoftu w Polsce. Teraz ta informacja została potwierdzona.

Ubisoft oficjalnie zamyka mniejsze oddziały, w tym w Polsce — Francuzi reagują na fatalne wyniki sprzedażowe

Ubisoft nie ma ostatnio łatwo. CD Projekt też zresztą nie, ale po ostatnich tygodniach to CDR ma wyższa kapitalizację (13.4 mld PLN) od UBI (~12.3 mld PLN). Patriotycznie krzyknę POLSKA GÓRĄ. pic.twitter.com/UvzihyL56U

— DNA Rynków-merytorycznie o giełdach i gospodarkach (@DnaRynkow) January 13, 2023

Ubisoft nie ma ostatnio łatwo. CD Projekt też zresztą nie, ale po ostatnich tygodniach to CDR ma wyższa kapitalizację (13.4 mld PLN) od UBI (~12.3 mld PLN). Patriotycznie krzyknę POLSKA GÓRĄ. pic.twitter.com/UvzihyL56U

— DNA Rynków-merytorycznie o giełdach i gospodarkach (@DnaRynkow) January 13, 2023

Ubisoft zdecydował się na plan cięcia kosztów po fatalnym kwartale fiskalnym, który zakończył się w grudniu 2022 roku. Słaba sprzedaż świąteczna obniżyła wyniki finansowe. Francuska firma poinformowała, że musi zmierzyć się z „poważnymi wyzwaniami spowodowanymi kryzysem po pandemii”, dlatego zdecydowała się na obniżenie kosztów o 200 milionów euro w ciągu 2 lat. Plan ten obejmuje odejście pracowników oraz sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

Ubisoft wydał oświadczenie dla Bloomberg News, w którym możemy przeczytać, że firma zreorganizowała swoje europejskie oraz kanadyjskie spółki, aby lepiej przygotować je na przyszłość. Pierwszymi państwami, które dotknęła restrukturyzacja, są Polska, Hiszpania, Włochy, Holandia oraz kraje skandynawskie.

Z oficjalnej strony wiemy, że firma zatrudnia około 20 tysięcy osób, a zamknięcie biur dotknie 60 pracowników. Istnieje jednak szansa, że Ubisoft Polska będzie zarządzane przez jednego z lokalnych wydawców, ale na potwierdzenie tej informacji musimy zaczekać.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Minecraft

Na koniec warto dodać, że w tym roku firma Ubisoft szykuje się do kilku dużych premier jak Assassin’s Creed Mirage, Avatar: Frontiers of Pandora czy Skull and Bones. Pozostaje mieć nadzieję, że pozycje te nie zostaną przesunięte.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.