Odświeżenie starszych odsłon Gears of War w drodze? Microsoft rejestruje znak towarowy związany z serią

Gears of War 2

Gears of War to seria, o której w ostatnim czasie jest dość cicho. W maju chodziły pogłoski o Gears of War Collection, czyli odświeżeniu pokroju Halo: The Master Chief Collection, ale niestety ostatecznie nic z tego nie wyszło. Jest jednak szansa, że z marką w końcu coś zaczyna się dziać, ponieważ właśnie dowiedzieliśmy się, że Microsoft zgłosił nowy znak towarowy z nią związany.

Microsoft zgłosił nowy znak towarowy związany z Gears of War

Gears 5 Marcus Fenix
Gears 5

Microsoft zgłosił nowy znak towarowy związany z Gears of War w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Uzupełnianie lub odnawianie znaków towarowych popularnych marek nie jest oczywiście niczym nadzwyczajnym, ale z drugiej strony może sugerować, iż Microsoft planuje zadbać o jakąś nowość w serii.

Najbardziej interesujące w tej informacji jest to, iż znak towarowy odnosi się bezpośrednio do „Gears of War”. Jest to ciekawe, ponieważ ostatnie odsłony serii nazywane są po prostu „Gears”, więc jest szansa, że Microsoft szykuje remastery lub remaki nieco podstarzałych już przygód Marcusa Fenixa i spółki. Oczywiście na ten moment są to tylko nasze gdybania, których nie można brać za pewnik.

Przeczytaj też: Celowniki pro graczy Valorant

Nowa część Gearsów prawdopodobnie powstaje już od dawna, dlatego omawiany znak towarowy raczej nie ma z nią bezpośredniego związku, tym bardziej że jest mało prawdopodobne, aby Amerykanie chcieli wrócić do starego nazewnictwa („Gears of War” zamiast „Gears”).

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.