Napęd do PS5 Slim możesz bez problemu pożyczyć znajomemu. Sony pozwala przekładanie czytnika pomiędzy konsolami

PS5 Slim

W momencie zaprezentowania światu zupełnie nowej wersji PS5 wiele osób zastanawiało się, jak będzie ostatecznie prezentować się kwestia odpinanego napędu. Niedługo po tym dowiedzieliśmy się, że owego akcesorium nie będzie można podłączyć bez dostępu do internetu. Teraz zaś dowiedzieliśmy się niezwykle ciekawych informacji związanych z tym sprzętem.

Napęd w nowych wersjach PS5 będzie można swobodnie pożyczać znajomym

Materiał kanału Mystic na temat nowej wersji PS5

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez kanał Mystic na YouTube, nowe wersje PS5 (domyślnie nazywane Slim) mają możliwość podpinania napędu do więcej niż jednej konsoli. Tym samym rozwiane zostały obawy, według których akcesorium to może być zablokowane wyłącznie do jednej konsoli.

Jeśli więc posiadacz wersji digital będzie chciał przykładowo pożyczyć takie urządzenie od znajomego, to konieczne po podłączeniu zresetowanie konsoli i zarejestrowanie jej. Do tego — tak jak wspominaliśmy — koniecznie jest połączenie z internetem. Po jednokrotnej aktywacji PlayStation 5 będzie można odłączyć od sieci i cieszyć się działającym napędem.

Warto zaznaczyć, że rejestracja akcesorium jest konieczna za każdym razem, gdy dopinane jest do konsoli. Oznacza to, że jeśli pożyczymy komuś swój napęd i potem go odzyskamy, to nadal będziemy musieli go zarejestrować do swojej konsoli.

Przeczytaj też: Gry postapokaliptyczne

Wychodzi więc na to, że w nowych rewizjach PS5 napęd stał się dodatkowym urządzeniem peryferyjnym, który można sobie odczepiać i pożyczać znajomym. Z jednej strony jest to ciekawe rozwiązanie, z drugiej zaś dalej poważnym problemem jest konieczność jednorazowej rejestracji sprzętu.

Możliwe jednak, że w przyszłości Sony zdecyduje się znieść to kłopotliwe zabezpieczenie. Zdaje się to wręcz konieczne, jeśli firma nie chce, by za kilkanaście lat owe wersje PS5 stały się zwyczajnymi elektrośmieciami.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.