Poznajcie Off The Grid. To cyberpunkowe battle royale stawiające na fabułę

Off The Grid

Studio Gunzilla Games zapowiedziało Off The Grid. Jest to cyberpunkowy battle royale, kładący duży nacisk na fabułę. Pieczę nad produkcją sprawuje Neill Blomkamp — reżyser takich filmów jak m.in. Dystrykt 9, Chappie czy Elizjum.

REKLAMA

Off The Grid — pierwsze informacje o grze

Pierwszy teaser Off The Grid

Studio Gunzilla Games wrzuciło do sieci pierwszy teaser z Off The Grid. Całość prezentuje się niezwykle mroczno, ale nie zdradza w zasadzie nic — możemy jedynie wywnioskować, że akcja gry zostanie osadzona w dystopijnej przyszłości. Produkcja Neilla Blomkampa i spółki będzie wieloosobową strzelanką z gatunku battle royale. Mimo że gatunek na to nie wskazuje, Off The Grid ma się wyróżnić mocnym naciskiem na fabułę, wprowadzając rozbudowaną narrację do gry nastawionej na zabawę online. Ciężko powiedzieć, jak twórcy zamierzają to wszystko połączyć, ale pomysł jest niezwykle ciekawy.

Klasyczny tryb battle royale pozwoli na rywalizację do 150 osób jednocześnie. Ponadto w grze znajdzie się tryb PvE z misjami fabularnymi „wykorzystujący tę samą mapę, zamieszkiwaną przez innych graczy w czasie rzeczywistym” — jakkolwiek to rozumieć. Podejmowane przez nas decyzje mają wpływać także na innych uczestników rozgrywki. Off The Grid ma również zaoferować takie mechaniki jak m.in. możliwość tworzenia przedmiotów czy wymiany itemów.

Przeczytaj też: Terraforming Mars za darmo w Epic Games Store

Gra Gunzilla Games powstaje na silniku Unreal Engine 5. Zespół zapowiada innowację w gatunku battle royale, ale jak to wyjdzie, przekonamy się po premierze. A skoro o premierze mowa, to data debiutu gry nie została jeszcze ujawniona. Wiemy jednak, że Off The Grid ukaże się na komputerach PC oraz konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5. Posiadacze Xboxów One, PS4 i Switcha będą musieli obejść się smakiem.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!