Overwatch 2 bez trybu kooperacyjnego PvE. Rozwój tego modelu zabawy nie zadowolił deweloperów Blizzarda

Overwatch 2

Podczas pierwszej zapowiedzi Overwatch 2 na BlizzConie w 2019 roku twórcy zapowiadali, że ich produkcja zaoferuje nam ciekawe tryby zabawy — misje fabularne oraz specjalne zadania bohaterów. Wówczas jeden z twórców potwierdzał wręcz kooperacyjny charakter rozgrywki, rzeczywistość okazała się jednak mniej kolorowa i obecnie na próżno szukać tego rodzaju zabawy. Ostatnio Blizzard potwierdził, że zawartość ta nigdy do gry nie trafi, bo twórcom nie udało się spełnić stawianych przez siebie warunków.

Tryb kooperacyjny w Overwatch 2 mógł nigdy nie osiągnąć „jakości Blizzarda”

Overwatch 2 – stream deweloperów

Podczas wczorajszej transmisji Blizzard ogłosił, że zespół odpowiedzialny za Overwatch 2 podjął decyzję o ograniczeniu aspektów związanych z misjami kooperacyjnymi. Innymi słowy, studio zdecydowało się porzucić plany dotyczące wprowadzenia do gry trybu opartego na współpracy gracz.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Producent wykonawczy gry — Jared Neuss — wprost przyznał, że rozwój kwestii związanych z PvE „nie poczynił postępów”, na które liczył cały zespół.

Overwatch 2 mapa drogowa - plany deweloperow
Overwatch 2 – „mapa drogowa” deweloperów

Zgodnie ze słowami Neussa kolektyw odpowiedzialny za grę stworzył całkiem sporo „niesamowitej zawartości”, które na pewno zaoferowałaby graczom dobrą zabawę, jednak problemem okazało się połączenie tego w całość. Deweloper wyznał, że wysiłek włożony w zespolenie tego wszystkiego i doprowadzenie do „jakości Blizzarda” jest zbyt duży, a co za tym idzie niewspółmierny do potencjalnych zysków.

Neuss podkreślił jednocześnie, że dla całego zespołu odpowiedzialnego za Overwatch 2 była to trudna decyzja, jednak konieczna, bo ekipa może skupić się na ulepszaniu doświadczeń płynących z dotychczasowych trybów rozgrywki.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Wiadomości te nie napawają przesadnym optymizmem, jednak reżyser gry — Aaron Keller — zdradził, iż elementy kooperacyjne staną się po prostu częścią rozgrywki PvP. Mimo porażki Blizzard chce, aby gracze mieli możliwość doświadczyć, chociaż części efektów ich dotychczasowych starań. Zgodnie z obietnicami mają one teraz cechować się „większą różnorodnością niż pierwotnie”.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.