Overwatch 2 – Blizzard ostro bierze się za cheaterów! Firma blokuje tysiące oszustów w ciągu tygodnia

Overwatch 2 Blizzard

Premiera Overwatch 2 już dawno za nami, a w grze około tydzień temu zagościł oficjalnie czwarty sezon rozgrywek wprowadzający kilka ciekawych nowości. Poza tym Blizzard postanowił pochwalić się ostatnio skutecznością swojego zabezpieczenia anty cheaterskiego, wprowadzonego przy okazji debiutu drugiej odsłony swojego hero-shootera. Według najnowszych informacji jest on całkiem skuteczny i dość sprawnie eliminuje oszustów.

Blizzard chwali się skutecznością zabezpieczeń anty cheaterskich w Overwatch 2

Overwatch 2
Overwatch 2

Blizzard na swoim oficjalnym blogu zakomunikował, że od premiery Overwatch 2 zaczął ostrzej obchodzić się z wszelkimi oszustwami dokonanymi w tej produkcji. Efektem tego jest ukarania „ponad 100 tysięcy użytkowników z całego świata”, którzy podczas zabawy w popularnym FPS-ie dopuszczali się korzystania z nielegalnych praktyk.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według zapewnień twórców w ostatnim czasie udaje się im banować nawet 5 tysięcy kont tygodniowo, a nawet doszło do konfrontacji z osobami, które odpowiedzialne były za tworzenie programów modyfikujących kod gry.

Naturalnie zdecydowana większość kont, na których dopatrzono się korzystania z nielegalnych oprogramowań, została zbanowana na stałe i bez możliwości ubiegania się o jakiekolwiek uchylenie.

Co ciekawe, to fakt, iż na tym starania Blizzarda się absolutnie nie kończą, bo firma zapowiada jeszcze bardziej nasilone działania, które mają na celu wyeliminować oszustów z Overwatch 2.

Przeczytaj też: Mody do FS 19

Tego rodzaju informacje z całą pewnością ucieszą wielu graczy, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem przygody z Overwatch 2, lub powrotem do niej. Według zapewnień firmy gra powoli staje wolna od cheaterów, więc pozostaje trzymać kciuki, że w przyszłości problem oszustów w FPS-ie od Blizzarda będzie naprawdę marginalny.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.