Najlepsze mody do FS 19. TOP 10 modyfikacji, które urozmaicają grę w Farming Simulator 19

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19 to niezwykle rozbudowana produkcja, która oferuje zabawę na setki, jeśli nie na tysiące, godzin. Zdarzyć się jednak może, że w pewnym momencie poczujemy znużenie standardową rozgrywką i zechcemy ją nieco urozmaicić. W takim przypadku z pomocą przyjdą nam mody do FS 19, które możemy pobrać za darmo z sieci. Dostępna liczba alternatywnych treści może przyprawić o zawrót głowy, dlatego postanowiliśmy pomóc w wyborze najlepszych z nich.

Najlepsze mody do Farming Simulator 19

W niniejszym artykule prezentujemy dziesięć modyfikacji, które korzystnie wpływają na nasze doświadczenia z zabawy w wirtualnego rolnika. Wytłumaczymy także, jak zainstalować mody do FS 19 i skąd je pobrać. Na początku warto jednak przyjrzeć się bliżej samemu Farming Simulator 19, gdyż bez dwóch zdań jest to tytuł godny uwagi.

Ów „Symulator Farmy” pozwala zarządzać nam własnym gospodarstwem, wliczając w to m.in. hodowanie zwierząt oraz uprawę roli. Jeśli więc chcielibyśmy zobaczyć z bliska, jak może wyglądać życie na wsi, opisywana produkcja nam w tym pomoże. Dzieło szwajcarskiego studia Giants Software dostępne jest na PC, PS4, PS5 oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X|S.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przytoczone poniżej modyfikacje dotyczą wersji przeznaczonej na komputery osobiste, niemniej, niektóre z nich współpracują także z konsolowymi wydaniami gry. Nie da się jednak ukryć, że wybór modów dostępnych na te platformy jest zdecydowanie mniejszy. Nie przeciągając, zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem prezentującym fajne mody do Farming Simulator 19 na PC.

1. Seasons

Farming Simulator 19 - Seasons mod
Farming Simulator 19 – Seasons mod

Mało które mody do Farming Simulator 19 zmieniają oblicze gry w taki sposób, jak robi to Seasons. Opisywana fanowska modyfikacja dodaje do produkcji pory roku, które oprócz niewątpliwych walorów kosmetycznych, w znacznym stopniu urozmaicają także samą rozgrywkę.

Zależnie od tego, czy w świecie gry panuje obecnie lato, czy też ziemię przykrywa gruba warstwa zimowego śniegu, musimy liczyć się z tym, że ma to wpływ na ekonomię, funkcjonowanie maszyn, a nawet na hodowane przez nas zwierzęta.

2. Ellerbach

Farming Simulator 19 - Ellerbach mod
Farming Simulator 19 – Ellerbach mod

Niniejsza modyfikacja nie zmienia w diametralny sposób założeń rozgrywki, jednakże pozwala graczom na rozkręcenie rolniczej kariery w barwnej i pięknie zaprojektowanej części Bawarii. Do naszej dyspozycji oddano trzy wioski: Oberellerbach, Unterellerbach oraz Bachern, jak również okalające je tereny.

Jeśli nudzą nas standardowe mapy dostępne w FS 19 i szukamy odskoczni, Ellerbach pozwoli nam na przednią zabawę w zupełnie świeżym otoczeniu. Mod jest także godny polecenia osobom, które szukają okazji do powrotu do wspomnianej już gry.

3. Manure System

Farming Simulator 19 - Manure System mod
Farming Simulator 19 – Manure System mod

Zarządzanie gospodarką to nie tylko życie na idyllicznej wsi, pobudki o wschodzie słońca i przebywanie na łonie natury. Aby wszystko na naszej farmie funkcjonowało jak należy, niejednokrotnie będziemy musieli zająć się nieco bardziej „śmierdzącymi” aspektami pracy rolnika.

Manure System sprawia, że system nawożenia oraz zarządzania obornikiem staje się znacznie bardziej podobny do tego znanego z rzeczywistości. W nasze ręce oddana zostaje możliwość przepompowywania cieczy, z wszelkimi wadami i zaletami takiego rozwiązania. Jeśli interesują nas mody do FS 19 istotnie zwiększające realizm zabawy, powinniśmy zdecydowanie sprawdzić tę modyfikacją.

4. Follow Me

Farming Simulator 19 - Follow Me mod
Farming Simulator 19 – Follow Me mod

Niniejsza modyfikacja o całkiem wymownej nazwie robi dokładnie, to czego się po niej spodziewamy — umożliwia formowanie konwojów z wszelkiej maści maszyn rolniczych. Podczas używania funkcji oferowanej przez opisywanego moda należy mieć jednak na uwadze jedną rzecz — skorzystanie ze wstecznego biegu może doprowadzić do wielu równie zabawnych, co frustrujących sytuacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

5. Farming Ball Stadium

Farming Simulator 19 - Farming Ball Stadium mod
Farming Simulator 19 – Farming Ball Stadium mod

Jeśli naszemu sercu bliski jest tytuł Rocket League, dla którego znalazło się miejsce w zestawieniu prezentującym najlepsze gry multiplayer na PC oraz konsole, z pewnością zainteresuje nas modyfikacja o nazwie Farming Ball Stadium. Jest ona bowiem odtworzeniem w Farming Simulator 19 założeń rozgrywki wspomnianego już Rocket League.

Naprzeciw siebie stają dwie drużyny oraz sędzia, a celem zabawy jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Nie jest to jednak proste zadanie, jako że musimy tego dokonać przy pomocy jednego z dostępnych ciągników. Mało które mody do Farminga 19 oferują tak ciekawą rozgrywkę, jak Farming Ball Stadium.

6. Horsch Pack

Farming Simulator 19 - Horsch Pack mod
Farming Simulator 19 – Horsch Pack mod

Nie wszystkie mody do FS 19 muszą urozmaicać grę o nowe mechaniki. Są też takie, które wzbogacają tytuł o znaczne ilości nowego sprzętu. Maszyny marki Horsch wspomogą nas w farmerskich perypetiach, a dzięki swojemu futurystycznemu projektowi i jaskrawym barwom sprawią, że nawet najbardziej nużące aktywności na roli będą choć trochę atrakcyjniejsze.

7. Animal Pen Extension

Farming Simulator 19 - Animal Pen Extension mod
Farming Simulator 19 – Animal Pen Extension mod

Ta niewielkich rozmiarów modyfikacja wprowadza do gry kilka zmian związanych z hodowlą zwierząt. Przykładowo, możemy zautomatyzować ich pojenie poprzez zamontowanie odpowiedniej konstrukcji. Zdarza się także, że pochłonięci innymi obowiązkami na farmie nie mamy możliwości zebrać mleka od naszych krów i przewieźć go do sprzedawców. Animal Pen Extension pozwoli nam na opłacenie osób, które zrobią to za nas.

Twórcy moda doszli także do wniosku, że kury, jak przystało na żywe istoty, również powinny pić wodę i wprowadzili do gry odpowiednią poprawkę. W ogólnym rozrachunku Animal Pen Extension wart jest uwagi ze względu na drobne, acz liczne zmiany, które uprzyjemniają rozgrywkę w Farming Simulator 19.

8. Fruit Orchards

Farming Simulator 19 - Fruit Orchards mod
Farming Simulator 19 – Fruit Orchards mod

Modyfikacja Fruit Orchards wzbogaca Farming Simulator 19 o tytułowe sady owocowe. Po ich zakupie oraz umieszczeniu będą one generowały pasywne dochody tak długo, jak rosnące w nich drzewa będą miały dostęp do wody. Jeśli jeszcze bardziej chcemy zwiększyć dopływ gotówki, możemy zadbać o odpowiednie nawożenie wspomnianych sadów.

Oprócz aspektów czysto ekonomicznych, nasze sady pozwalają także na chwilę relaksu — wraz z zapadnięciem zmierzchu zmieniają się w prawdziwe oazy spokoju, dające szansę na odsapnięcie po ciężkim dniu pracy na roli. Jeśli interesują nas mody do FS 19 wzbogacające dostępne mechaniki, z pewnością powinniśmy zainteresować się dodatkiem Fruit Orchards.

9. Straw Harvest

Farming Simulator 19 - Straw Harvest mod
Farming Simulator 19 – Straw Harvest mod

Modyfikacja, której rozmachem blisko do pełnoprawnego dodatku. Straw Harvest wzbogaca Farming Simulator 19 o zupełnie nową mechanikę produkowania i wykorzystywania pelletu. Do gry trafiają przeznaczone do tego celu maszyny pokroju mobilnego kombajnu KRONE Premos 5000 lub prasy do słomy KRONE BiGPack 1290 HDP II.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Do naszego użytku oddana zostaje także ogromna hala, która stanowi serce naszego pelletowego imperium. To właśnie w niej składujemy pozyskane materiały oraz zarządzamy jego sprzedażą i transportem. Jeśli chcemy znaleźć fajne mody do FS 19, które urozmaicą rozgrywkę, Straw Harvest jest jednym z nich.

10. Estancia Lapacho

Farming Simulator 19 - Estancia Lapacho mod
Farming Simulator 19 – Estancia Lapacho mod

Druga mapa, która znalazła się w naszym zestawieniu przedstawiającym najlepsze mody do Farming Simulator 19. Tym razem jednak zamiast na obszar nie tak odległej nam Bawarii, trafiamy aż za ocean. Estancia Lapacho oferuje nam aż 30 różnych pól ulokowanych na terenie Ameryki Południowej.

Mapa została zaprojektowana z dbałością o szczegóły i zdecydowanie różni się stylistyką od tego, do czego przyzwyczaiły nas plansze znane z podstawowych wersji gier spod szyldu popularnego symulatora farmy. Widok kanionów i egzotycznej flory jest tu na porządku dziennym i trzeba przyznać, że stanowi miłą odmianę.

Jak pobrać mody do Farming Simulator 19?

Skoro wybraliśmy już najlepsze urozmaicenia rozgrywki, czas wyjaśnić, jak pobrać mody do FS 19. Zakładając, że dość swobodnie korzystamy z Internetu, pozyskanie modyfikacji nie powinno stanowić dla nas wyzwania. Pliki ściągamy dokładnie w taki sposób, w jaki się tego spodziewamy. Posiłkując się przykładem oficjalnej witryny gry i znajdujących się na niej dodatków, wystarczy, że wybierzemy interesującą nas modyfikację oraz wciśniemy widniejący z prawej strony zielony przycisk, okraszony sporych rozmiarów napisem „download”.

Jeśli na wspomnianej stronie nie znajdziemy moda, który nas interesuje, możemy spróbować odnaleźć go także na następujących portalach:

Jak zainstalować mody do Farming Simulator 19?

Jeśli na naszym dysku znalazły się już wszystkie mody do FS 19, które chcieliśmy pobrać, przyszła pora na ich instalację. Aby tego dokonać, musimy:

  1. Otworzyć folder, w którym znajdują się ściągnięte przez nas z sieci archiwa w formacie .zip. Jeżeli wybrana przez nas modyfikacja występuje w formacie .exe, wystarczy uruchomić jej plik instalacyjny.
  2. Otworzyć folder z modami gry, którego ścieżka w większości przypadków wygląda następująco — C:\Użytkownicy\[Nazwa użytkownika]\Dokumenty\My Games\FarmingSimulator2019\mods
  3. Skopiować pliki wspomniane w punkcie pierwszym do folderu z punktu drugiego.

Musimy przy tym jednak pamiętać, żeby przed rozpoczęciem nowej gry lub wczytaniem dotychczasowego zapisu, zaznaczyć w menu produkcji ikonkę „ptaszka” przy modyfikacjach, które chcemy aktywować. Jeśli cały proces przebiegł poprawnie, już możemy cieszyć się nową zawartością.

Najlepsze mody do Farming Simulator 19 – podsumowanie

Zaprezentowane powyżej ciekawe mody do Farming Simulator 19 nie tylko rozbudowują rozgrywkę o nowe elementy i mapy, ale potrafią także całkowicie odmienić jej oblicze, czego przykładem jest chociażby Farming Ball Stadium. Jeśli jednak taka jest nasza wola, możemy po prostu ograniczyć się do instalowania nowego sprzętu rolniczego pokroju traktorów lub przyczep, pozostając przy domyślnych założeniach „Symulatora Farmy 19”.

Przeczytaj też: Najlepsze mody do Farming Simulator 22

Katalog modów do opisywanej produkcji sięga dziesiątek tysięcy pozycji, a wiele z nich jest naprawdę godnych uwagi. Jeśli znacie modyfikację, która również zasługuje na miejsce w niniejszym zestawieniu, dajcie nam o niej znać w komentarzu!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Jakub Dmuchowski
Redaktor działu Artykuły | Recenzent

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywając się już w Diablo II i The Elder Scrolls III: Morrowind. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.