Overwatch 2 najgorszą grą w historii Steama! Gracze nie mają litości dla produkcji Blizzarda

Overwatch 2 Smuga

W ubiegłym tygodniu na Steamie doszło do całkiem nietypowego debiutu, jakim było pojawienie się Overwatch 2 na tej platformie. Wówczas informowaliśmy, że popularny hero-shooter od Blizzarda przyciągnął sporo graczy, jednak zebrał ogrom negatywnych recenzji od użytkowników. Skala krytyki okazała się tak duża, że tytuł ten znalazł się na niezbyt chlubnej liście platformy Valve.

Overwatch 2 jest oceniany przez graczy gorzej niż FlatOut 3

Overwatch 2 negatywne komentarze Steam
Overwatch 2, niektóre negatywne komentarze Steam

W momencie pisania tego newsa Overwatch 2 na Steamie zebrał ponad 110 tysięcy recenzji od graczy, z czego aż 91% jest negatywnych. Najczęściej pojawiające się zarzuty (które można uznać za merytoryczne) dotyczą mocno okrojonej, darmowej zawartości czy drogich i zbyt nachalnie zaimplementowanych mikrotransakcji.

W celu lepszego zobrazowania fali krytyki, jaka dotknęła Overwatch 2 można przytoczyć tutaj statystyki serwisu Steam250, wedle którego jest to obecnie najgorszej oceniana gra na platformie Valve. Hero-shooter od Blizzarda przegonił w tej statystyce nawet niesławne FlatOut 3, które przez cały okres dystrybucji doczekało się prawie 17% pozytywnych recenzji.

Przeczytaj też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Zdecydowanie nie jest to rezultat, który zadowala włodarzy i twórców Activision Blizzard, czyniąc z niedawnego debiutu Overwatch 2 na Steam swoistą antyreklamę. Deweloperzy pracujący nad tym tytułem stoją teraz przed nie lada wyzwaniem — muszą chociaż spróbować odzyskać zaufanie części rozgoryczonych graczy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.