Blizzard reaguje na krytykę Overwatch 2 na Steamie. „Nie jest to miłe doświadczenie”

Overwatch 2

Jakiś czas temu na platformie Steam zadebiutował popularny Overwatch 2. Jak się jednak okazało, ta pierwszoosobowa strzelanka nie zaliczyła udanej premiery, a gracze dali upust swojemu niezadowoleniu w postaci tzw. review bombingu – fali negatywnych ocen. Blizzard postanowił odnieść do krytyki.

Reżyser Overwatch 2 skomentował krytykę gry na platformie Steam

Zwiastun Overwatch 2 – Inwazja

Jak już wspominaliśmy, Overwatch 2 nie zaliczył najlepszej premiery na Steamie. Na ten moment produkcja posiada około 154 tysięcy recenzji, z czego jedynie 9% to opinie pozytywne. „Przytłaczająco negatywna” średnia ocen nie wygląda zbyt dobrze, a według serwisu Steam250 jest to aktualnie najgorzej oceniania gra na platformie Valve.

Blizzard nie udaje jednak, że problem nie istnieje. Aaron Keller, reżyser Overwatch 2 postanowił odnieść się do sytuacji związanej z tak ogromną krytyką gry. Jak przyznaje mężczyzna, studio nie poradziło sobie z realizacją założonych planów.

W zeszłym tygodniu wystartowaliśmy na Steam i choć bombardowanie recenzjami nie jest miłym doświadczeniem, to wspaniale było zobaczyć wielu nowych graczy, którzy po raz pierwszy zagrali w Overwatch 2. Wiele recenzji na Steam wspomina o anulowaniu znacznie większego elementu PvE, który został ogłoszony w 2019 roku, jako jeden z głównych powodów niezadowolenia z gry. Rozumiem to. To ogłoszenie dotyczyło ambitnego projektu, którego ostatecznie nie udało nam się zrealizować.

Aaron Keller

Keller nie traci jednak entuzjazmu i zapewnia, że Overwatch 2 będzie się wciąż rozwijać. Reżyser projektu wspomina, że pojawią się nowe mapy, bohaterowie, tryby gry, misje, elementy kosmetyczne i funkcje.

Jeśli nie możemy cofnąć czasu, to co możemy zrobić? Możemy wciąż wzbogacać Overwatch 2. W ten sposób posuwamy się naprzód. Oznacza to więcej map, bohaterów, trybów gry, misji, historii, wydarzeń, fajnych elementów kosmetycznych i funkcji – stale rozwijającą się, ewoluującą i ulepszaną grę. To jest przyszłość Overwatch.

Aaron Keller

Zobacz też: Ranking najlepszych procesorów

Na koniec przypomnijmy, że Overwatch 2 zadebiutował na Steamie 10 sierpnia 2023 roku. Data premiery na platformie Valve pokryła się ze startem szóstego sezonu rozgrywek o nazwie Inwazja.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.