Porównanie grafiki w Overwatch 2 – niestabilne 4K czy bezproblemowe 1260p?

overwatch 2

Overwatch 2 to najnowsza propozycja z gatunku free-2-play od Blizzarda. Duża popularność gry (i pewne problemy, jak atak DDoS) sprawiły, że wielu graczy nie mogło jeszcze zagrać w ten tytuł. Komplikacje powoli się kończą, dlatego przyszedł też czas na porównanie graficzne produkcji w wersji na różne konsole.

Overwatch 2 na konsolach wygląda różnie

Porównanie grafiki w Overwatch 2

Overwatch 2 podobnie jak większość współczesnych gier posiada różne tryby wydajności na konsolach najnowszej generacji. Gracze na PlayStation 5 będą mogli wybierać z 3 różnych wariantów. Najbardziej efektowny jest ten oferujący rozdzielczość obrazu na poziomie 2160p. W zamian niestety trzeba będzie zmagać się z wyświetlaniem niestabilnej liczby 60 klatek na sekundę. Stabilniejszy jest obraz 1440p, który gwarantuje stałe 60 FPS. Fani klatkażu mogą odpalić grę w 1260p przy 120 obrazkach wyświetlanych w ciągu sekundy.

Zobacz też: Mapy do Minecraft

Wersja na PlayStation 4 powinna trzymać stabilne 60 klatek przy 1080p, co jest dobrym wynikiem. Powyższe wideo zwraca jednak uwagę na to, jak Overwatch 2 działa na Nintendo Switch. W żadnych z trybów (ani przenośnym, ani też stacjonarnym) gra nie zadziała w 60 FPS. Zadokowana konsola pokaże nam obraz o rozdzielczości 1600 na 900 pikseli przy 30 klatkach na sekundę, w wersji przenośnej rozdzielczość spadnie do 720p. Warto pamiętać też o gorszej jakości oprawie względem „dużych” konsol.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.