Overwatch 2 z obszernym „wprowadzeniem” dla wszystkich nowych graczy; Blizzard chce walczyć z oszustami

Overwatch 2

Do premiery Overwatch 2 pozostało już tylko kilka dni, a Blizzard w ostatnim czasie wypuścił do sieci kilka dość ciekawych informacji. Najważniejszą, a zarazem chyba najbardziej kontrowersyjną jest fakt, że nowa odsłona popularnego hero-shootera poprosi graczy o numer telefonu i będzie nagrywać czat głosowy; wszystko w celu walki z oszustami i toksycznością. Poza tym na wszystkich, którzy założą nowe konto, czeka dość ciekawa innowacja.

REKLAMA

Dostęp do wszystkich bohaterów w Overwatch 2 trzeba będzie odblokować poprzez system FTUE

Overwatch 2 premierowy zwiastun

Na oficjalnym blogu Blizzarda przeczytać można, że studio postanowiło wprowadzić do Overwatch 2 system nazwany The First Time User Experience (w skrócie FTUE), który ma pełnić funkcję samouczka. Oznacza to, że gracze, którzy rozpoczną swoją przygodę z tym tytułem, będą musieli przejść przez proces „wdrożenia”, który ułatwi poznanie najważniejszych założeń zabawy. Funkcja ta została wprowadzona jako efekt feedbacku, jaki dotarł do deweloperów podczas beta-testów.

FTUE podzielony będzie niejako na dwie fazy; pierwsza z nich dość szybko odblokuje wszystkie tryby rozgrywki i możliwość czatowania w grze; druga zaś pozwoli graczom uzyskać wszystkich podstawowych bohaterów dostępnych w grze. Cały ten samouczek trwać ma około 100 meczów.

Przeczytaj też: Mody do Skyrim

Co ciekawe, większość ograniczeń związanych z FTUE będzie znoszona podczas rozgrywek w grupie znajomych; wówczas nowi gracze uzyskają dostęp do prawie każdego trybu gry. Wyjątkiem będzie tu format Rywalizacja, który trzeba będzie odblokować poprzez wygranie 50 szybkich meczów (w przeciwieństwie do poprzedniej części nie będzie wymogu poziomowego).

Ważne jest także to, że FTUE będzie obligatoryjny dla wszystkich graczy, którzy założyli konto w dniu premiery lub później. Poza wartością edukacyjną jest to — w opinii Blizzarda — dobry sposób na zabezpieczenie się przed oszustami i toksycznymi graczami. Firma ma nadzieje, że osoby o „destrukcyjnym” charakterze zniechęcą się przez to do zakładania nowych kont. Na koniec warto dodać, że systemem FTUE nie będą objęci ci, którzy grali w ramach beta-testów oraz posiadacze Pakietu Watchpoint Pack.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!