Overwatch pozbędzie się płatnych lootboxów raz na zawsze

Overwatch 2

Idzie nowe – takimi słowami można by skomentować fakt, że już niedługo marka Overwatch zostanie pozbawiona systemu płatnych lootboxów. Nie można się jednak dać zwieść – w drugiej odsłonie gry wcale nie zabraknie mikrotransakcji jako takich. Te zostaną jednak dość znacząco przemodelowane.

REKLAMA

Overwatch 2 bez lootboksów

Pierwsza odsłona Overwatch nie była co prawda jedyną grą, w której zastosowano ten rodzaj dodatkowej monetyzacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie gra od Blizzarda w znacznym stopniu przyczyniła się do rozpropagowania tego dość kontrowersyjnego modelu mikrotransakcji. Teraz nadszedł jednak czas na zmiany, a co za tym idzie, pozbycie się tej niezbyt lubianej funkcji.

Jak podali twórcy gry, lootboksy w Overwatch będą dostępne do kupienia jedynie do 30 sierpnia tego roku. Po tej dacie niemożliwym stanie się zakup skrzynek i taki stan rzeczy będzie zachowany również w nadchodzącego kontynuacji. Overwatch 2 ma mieć premierę w październiku, a zamiast płatnych skrzynek znajdzie się w nim Battle Pass i regularnie aktualizowany sklep. Dzięki temu gracze będą mogli „samodzielnie” kreować swoje doświadczenie w grze, poprzez wybór i zakup interesujących ich skórek czy dodatków.

Zobacz też: Co to jest Nvidia DLSS

Na ten moment Blizzard zaprasza graczy do ostatnich zakupów w grze. Do zdobycia są skrzynki, w których wylosować można przedmioty ze wszystkich dotychczasowych wydarzeń sezonowych. A co będzie z grą po 30 sierpnia? Skrzynki nadal będą do zdobycia, lecz nie do kupienia — otworzą się automatycznie przed premierą drugiej części gry. Gracze mogą zatem odetchnąć z ulgą, prawda?

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!