Overwatch 2 zastąpi Overwatch. Kontrowersyjna decyzja Blizzarda

Overwatch 2

Overwatch 2 będzie grą free-to-play na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch, a więcej szczegółów deweloperzy ujawnili w trakcie tegorocznej edycji Xbox & Bethesda Games Showcase. Niedawno odbyła się dodatkowa sesja AMA (twórcy odpowiadają podczas niej na wcześniej zadane pytania przez graczy) na subreddicie poświęconym rzeczonej marce, podczas której jeden z twórców poruszył ważny temat.

Z Overwatch pożegnamy się wraz z premierą Overwatch 2

Overwatch 2 – gameplay

Jak przyznał reżyser Overwatch 2 – Aaron Keller – Blizzard wciąż aktualizuje plany względem drugiej części marki, w tym opracowuje nowych bohaterów, mapy i funkcje mające być dostępne w przyszłych sezonach rozgrywki. Jednakże wraz z premierą nowego Overwatcha (ma ona odbyć się 4 października 2022 roku) zakończy się aktualna usługa związana z pierwszym Overwatchem, co oznacza, że serwery popularnej strzelanki zostaną wyłączone za mniej więcej 3,5 miesiąca.

Sprawdź także: Jak pobrać Minecraft za darmo?

Możliwe, iż taka decyzja Blizzarda jest podyktowana tym, że obie strzelanki mają dość różniące się od siebie założenia. Chociażby w Overwatchu rozgrywki odbywają się na zasadzie 6 vs. 6 graczy, a w Overwatch 2 w głównych meczach zmierzy się maksymalnie dziesięciu odbiorców. Finalnie zamknięcie serwerów w pierwszym Overwatchu nie będzie zgodne z wcześniejszymi obietnicami wydawcy z listopada 2019 roku, które dawały nadzieję na to, że nowa odsłona marki nie wygryzie tej obecnej już na rynku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z