Palworld znów na celowniku oszustów. Scammerzy tworzą fałszywe aplikacje na smartfony

Palworld

Palworld to tytuł, który podbił wszystkie możliwe platformy, na których się ukazał. Gra stała się najpopularniejszą pozycją na konsolach Xbox oraz pobiła rekord jednocześnie bawiących się graczy na platformie Steam. Niestety, produkcja przyciągnęła również uwagę oszustów i wygląda na to, że coraz więcej naciągaczy żeruje na popularności gry.

Palworld z fałszywymi aplikacjami mobilnymi, które tworzone są przez naciągaczy

Popularność Palworld przyciąga coraz więcej oszustów oraz naciągaczy, czego dowodem jest wysyp fałszywych aplikacji, które pojawiły się zarówno w Google Play jak i w App Store. Twórcy gry wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że oficjalna aplikacja Palworld nie istnieje a te, które można znaleźć, są oszustwem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tego typu fałszywe aplikacje są bardzo niebezpieczne, ponieważ ich głównym celem przeważnie jest wyłudzenie danych oraz pieniędzy od niczego nieświadomych użytkowników. Deweloperzy Palworld już ogłosili, że sprawa została zgłoszona do Google oraz Apple, więc prawdopodobnie niedługo wspomniane apki znikną ze sklepów.

Niestety wielka popularność „Pokemonów ze spluwami” sprawia, że dużo osób chce czerpać zyski z produkcji i nie zawsze robią to uczciwie. Warto zatem dokładnie sprawdzać kto udostępnia informacje na temat gry lub oferuje korzyści w zamian za pobranie czegoś, lub wejście w jakiś link.

Źródło: X (Twitter)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.