Palworld pobija kolejny rekord! Niestety popularność gry dostrzegli także… oszuści

Palworld

Palworld okazał się fenomenem, który od momentu premiery cały czas znajduje się na szczycie popularności. Gra w tydzień zdobyła pierwsze miejsce pod względem popularności na Xbox Game Pass. Okazuje się, że powodzenie tego tytułu nie słabnie i pozycja pobija kolejne rekordy, niestety jednak wiążą się z tym także pewne problemy.

Palworld utrzymuje się na szczycie popularności, co wiąże się także z zainteresowaniem oszustów

Konto w serwisie X (Twitter), podszywające się pod prawdziwy profil gry Palworld

Palworld pobił kolejny rekord. Tym razem na platformie Steam w tytuł grało 2,1 miliona graczy jednocześnie. Jest to bez wątpienia wynik godny podziwu. Ponadto nic nie wskazuje na to, aby „Pokemony ze spluwami” miały w najbliższym czasie zwolnić.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z ogromną popularnością wiążą się niestety także problemy w postaci oszustów, próbujących zarobić na rozpoznawalności marki. W serwisie X (Twitter) powstało fałszywe konto, podające się za oficjalny profil Palworld, które reklamuje sprzedaż NFT w zamian za rzekome bonusy w grze.

Deweloperzy zapowiedzieli, że rozważają podjęcie działań prawnych względem oszustów. Tymczasem, fałszywe konto z Twittera zdążyło już zniknąć, co nie oznacza, że nie pojawią się kolejne. Niestety w przypadku tak popularnych pozycji jak Palworld, takie praktyki są dosyć powszechne.

Na koniec warto dodać, że deweloperzy wypuścili także nowy materiał promocyjny, przedstawiający jednego ze stworków, którego można zobaczyć powyżej. Jest to najnowszy zwiastun z serii opisującej po kolei każde stworzenie występujące w grze.

Źródło: Tech Raptor

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.