Palworld na Nintendo Switch? Taka wersja może być ciężka „ze względów technicznych”

Palworld na Nintendo Switch

Debiutujące na początku bieżącego roku Palworld dość szybko okazało się prawdziwym hitem, który podbił serca milionów graczy na całym świecie. Nie dziwi więc, że posiadacze konsol PlayStation oraz Nintendo Switch zastanawiają się, czy tytuł ten kiedykolwiek zawita na ich platformach. O ile w przypadku tego pierwszego sprzętu dostaliśmy ostatnio bardzo ciekawą zapowiedź takiego wydania, tak kwestia debiutu na przenośnej maszynce od „Big N” zdaje się być znacznie bardziej skomplikowana.

Przeniesienie Palworld na Nintendo Switch może być nierealna

Palworld
Palworld

W rozmowie z portalem Game File (via VGC) dyrektor generalny studia Pocket Pair Inc poruszył temat wydania gry na konsoli Nintendo Switch. Stwierdził on, że przeniesienie Palworld na tę konkretną platformę może być trudne głównie ze względów technicznych. Przenośny sprzęt jest dość mocno ograniczony pod kątem oferowanej wydajności, która rzeczywiście nie jest największa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloper przyznał w rozmowie, że Pocket Pair Inc „nadal dyskutuje” o nowych platformach, jednak na ten moment nie ma nic nowego do ogłoszenia. Najwidoczniej wspominana we wstępie zapowiedź zwiastuje coś dużego, jednak na razie za wcześnie jest na to, aby firma mogła przedstawić graczom cokolwiek konkretnego.

Palworld
Palworld

W dalszej części wywiadu deweloper potwierdził, że ma on ambicję względem rozgrywki wieloosobowej, gdzie w głównej mierze chodziło mu o tryb PvP. Dla Mizobe jedną z ważniejszych kwestii jest wprowadzenie do gry elementów upodabniających swój tytuł do serii Ark lub Rust.

Na razie więc niewiele wskazuje na to, żeby Palworld trafiło na Switcha, zwłaszcza że eki[a odpowiedzialna za ten projekt ma w planach konkretny rozwój. Oferowana przez sprzęt wydajność może stanowić swoistą „kulę u nogi” dla zapewniania równego dodawania do swojego najnowszego dzieła nowych funkcji. Być może doczekamy się wersji na potencjalnego następcę konsoli od „Big N”? Byłoby ciekawie.

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.