Gracze oszaleli na punkcie Palworld! Gra pobiła takie tuzy jak DOTA 2 i CS 2 [AKT.]

Palworld DOTA 2 CS 2

Mało kto spodziewał się, że tak pozornie prosta i niezbyt hucznie zapowiadana gra, jak Palworld okaże się tak dużym hitem. Debiutujące zaledwie kilka dni temu „Pokemony z giwerami” zaczęły osiągać wręcz zaraźliwą popularność, przeganiając na platformie Valve takie tuzy, jak Baldur’s Gate 3, DOTA 2, czy nawet Counter-Strike 2. W trakcie ostatniego weekendu deweloperzy podzielili się statystykami tej pozycji i trzeba powiedzieć jedno — to jest niesamowite.

Palworld popularniejsze od DOTA 2 i CS 2

Według informacji przekazanych na Twitterze/X przez deweloperów Palworld w zaledwie 3 dni od premiery rozeszło się w liczbie 4 milionów egzemplarzy. Na fali ogromnej popularności sprzedaż jeszcze bardziej przyśpieszyła i według najnowszych danych gra wyprzedaje się w nakładzie 86 tys. sztuk na godzinę. Jest to wynik niesamowity i ciężko przyrównać go do jakiejkolwiek innej pozycji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście nie tylko sama liczba sprzedanych egzemplarzy jest tutaj ważna, a realne zaangażowanie graczy w ten tytuł. W tym przypadku wyniki także są niczego sobie, bo według portalu SteamDB gra króluje w sekcji najchętniej ogrywanych pozycji. Na moment pisania tego newsa w Palworld gra 892 tysiące graczy, a w peaku wynik ten wynosił 1,291 miliona osób.

Najpopularniejsze gry wg steam db
Najpopularniejsze gry na Steam (źródło: SteamDB)

Tym samym całkiem interesująca wariacja na temat Pokemonów i broni palnej zdeklasowała takie pozycje jak Couter-Strike 2 (1 mln graczy w peaku) czy DOTA 2 (742 tys. graczy w peaku). Warto w tym miejscu wziąć pod uwagę, że poza Steamem gra dostępna jest w ramach Xbox Game Pass, a to oznacza jedno — tytuł ten tak naprawdę dotarł do jeszcze większego grona odbiorców.

Deweloperzy nawet nie śmieli marzyć o tak gigantycznym sukcesie i widać to po serwerach co-op tej pozycji. Deweloperzy musieli nawet w trybie pilnym kontaktować się z przedstawicielami Epic Games (Palworld działa na silniku Unreal Engine 5), aby móc zaaplikować konkretne poprawki i zmiany.

Co ciekawe, jeszcze wczoraj gra zajmowała 5. lokatę, prześcigając Cyberpunka 2077, Elden Ringa, ustępując takim pozycjom jak DOTA 2, Lost Ark. Wiele wskazuje na to, że ta całkiem ciekawa wariacja na temat kieszonkowych stworków najlepszy okres ma jeszcze przed sobą. Czy mowa o początku fenomenu na miarę Minecrafta i Fortnite? Ciężko stwierdzić, choć wszystko jest możliwe.

Aktualizacja – 22.01.2024, 11:27

Według najnowszego komunikatu deweloperów na Twitterze/X gra w trzy dni rozeszła się nie w 4, a w 5 milionach kopii. Ostatecznie wychodzi więc, że Palworld coraz bliżej jest bicia kolejnych rekordów. Czapki z głów!

Źródło: Twitter/X: Palworld, SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.