Gracze pokochali Palworld! Popularność tytułu przebiła Cyberpunka 2077, Elden Ring i Baldur’s Gate 3

Palworld Cyberpunk 2077 Elden Ring

W ostatnich dniach informowaliśmy o rosnącej popularności Palworld. Gra w ciągu 24 godzin sprzedała się w liczbie ponad 2 mln kopii, a liczba jednocześnie aktywnych graczy na Steam przekroczyła 500 tysięcy. Wspomniane rekordy są już nieaktualne, co zaskoczyło samych twórców.

Palworld to druga najpopularniejsza płatna gra na Steam. Ogromny sukces studia Pocket Pair

Najpopularniejsze gry na Steam (źródło: SteamDB)

Jak podaje portal SteamDB najnowsza produkcja studia Pocket Pair zajmuje obecnie 5. pozycję w rankingu najpopularniejszych gier Steam (all-time peak) w ujęciu ogólnym. „Pokemony z Game Passa” wyprzedziły takie hity jak Cyberpunk 2077, Elden Ring oraz Baldur’s Gate 3.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gdy pod uwagę weźmiemy wyłącznie tytuły płatne, to Palworld awansuje na miejsce drugie, ustępując wyłącznie PUBG: BATTLEGROUNDS.

Mimo że PUBG od 12 stycznia 2022 r. dystrybuowane jest w modelu free-to-play, to rekord jednocześnie aktywnych graczy padł 13 stycznia 2018 r., w momencie największej popularności gatunku battle royale.

Playerunknown’s Battlegrounds było wówczas alternatywą dla osób, którym nie odpowiadał styl graficzny oraz konieczność opanowania systemu budowania w Fortnite.

W ciągu trzech dni gracze kupili ponad 4 miliony kopii Palworld. W najnowszym wpisie na portalu X (dawniej Twitter) deweloperzy informują, iż dynamika sprzedaży wzrosła w ciągu ostatniej doby, co przełożyło się na 86 tys. transakcji na godzinę.

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.