Palworld przeżywa kolejny skok zainteresowania! Liczba graczy wzrosła o 700%

Palworld

Nie da się ukryć, że po początkowym szale na Palworld liczba graczy drastycznie spadła, utrzymując się na względnie solidnych wynikach. Twórcy z Pocket Pair Inc. nie zrazili się jednak takim stanem rzeczy i pracowali nad dużą aktualizacją, która miała przede wszystkim na celu dodanie do gry nowego regionu. Okazuje się, że powiew świeżości był tej pozycji potrzebny i widać to ogromnym wzroście liczby graczy na Steam.

Palworld przeżywa zauważalny wzrost zainteresowania!

Palworld liczba graczy SteamDB
Palworld liczba graczy wg. bazy SteamDB

Według statystyk SteamDB liczba graczy Palworld w ostatnim czasie zanotowała ponad 10-krotny wzrost liczby graczy względem ostatniego okresu. Mowa o powiększeniu się bazy graczy z ok. 12,1 tysiąca do ponad 143,3 tysięcy w zaledwie trzy od momentu oficjalnego wydania Sakurijama Update, który dodał do gry zupełnie nowy region, ale nie też masę innej, nowej zawartości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ponowny wzrost zainteresowania może imponować i cieszyć samych deweloperów, którzy pomimo drastycznego odpływu dalej realizowali swoje zamierzenia i nie chcieli zmieniać planów, aby dopasować się do zmiennej koniunktury. Oczywiście trudno powiedzieć, aby twórcom ponownie udało się zbliżyć do szczytowych wartości, które sięgały 2,1 miliona graczy jednocześnie, aczkolwiek tego akurat można się było spodziewać.

Palworld
Palworld

Wzrost zainteresowania Palworld widać także na Twitchu, choć tutaj statystyki zdają się być znacznie mniejsze. Według strony twitchtrakcer.com, od momentu wydania wspomnianego patha widownia skupiona wokół tej pozycji wzrosła z około 250 do 6,1 tysiąca osób w szczytowym momencie. Widać więc jak na dłoni, że więcej osób aktualnie samemu woli poznawać tę pozycję, niż polegać na streamerach.

Najpewniej w najbliższym czasie liczba graczy Palworld ponownie się ustabilizuje, osiągając wyniki bliższe kilkunastu tysiącom osób, które regularnie będą bawić się w tej pozycji. Ekipa Pocket Pair Inc. może być jednak z siebie zadowolona, bo udało się im zbudować solidną bazę odbiorców, którzy chętnie wracają do gry w ramach większych aktualizacji.

Źródło: twitchtrakcer.com, steamdb.info

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.