Pandemia wpłynęła na scenariusz Death Stranding 2. Hideo Kojima: „Nie chciałem przewidywać przyszłości”

Death Stranding 2

Podczas wczorajszego wydarzenia The Game Awards 2022, Hideo Kojima po prezentacji zwiastuna Death Stranding 2 pozostał jeszcze przez chwilę na scenie, aby udzielić odpowiedzi na kilka pytań. Z jego wypowiedzi wynika, że pandemia miała swój znaczny udział w końcowym wyglądzie fabuły nadchodzącej produkcji.

Gry Kojimy przewidują przyszłość. Death Stranding 2 chce z tym zerwać

Zwiastun Death Stranding 2

Wczorajsza zapowiedź Death Stranding 2 z pewnością była jednym z najciekawszych punktów programu konferencji The Game Awards 2022. Nie mniej ciekawie zrobiło się już po zakończeniu prezentacji, gdy Hideo Kojima opowiedział o fabule jego następnego potencjalnego hitu. Jak przyznał, wpłynęły na nią jego osobiste doświadczenia związane z pandemią COVID-19:

Miałem scenariusz napisany przed pandemią, ale po jej doświadczeniu przepisałem wszystko od początku. Nie chciałem też przewidywać już żadnej przyszłości, więc napisałem wszystko od nowa.

Hideo Kojima

Zobacz też: Telefon gamingowy – najlepsze modele

Co ciekawe, w przewidywaniu przyszłości przez Kojimę jest ziarenko prawdy. Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty pokazał nam, jak sprawnie dezinformacja może rozprzestrzeniać się w sieci. A za to w atmosferze osamotnienia pierwszej części Death Stranding wielu odnalazło powiązanie z lockdownami z powodu koronawirusa, które zostały wprowadzone kilka miesięcy po premierze gry.

Death Stranding 2 pojawi się wyłącznie na PS5. Data premiery produkcji pozostaje nieznana.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.