Path of Exile 2 z ukłonem dla kanapowych graczy! Specjalny tryb kooperacyjny i wiele więcej

path of exile 2

Wielkimi krokami zbliża się jedna z ciekawszych i na pewno bardziej wyczekiwanych gier wśród wszystkich, których ostatecznie rozczarowało Diablo 4, czyli Path of Exile 2. Niestety, ale jeszcze w marcu otrzymaliśmy informację, że planowana na czerwiec 2024 roku beta została przesunięta na „koniec roku”. Teraz przy okazji kolejnych gamingowych wydarzeń otrzymaliśmy całkiem ciekawe informacje na temat jednego z trybów, który będzie można przetestować.

Path of Exile 2 z kanapową kooperacją, lepszą obsługą pada i nie tylko

Podczas ostatniego PlayStation State of Play Grinding Gear Games zaprezentowało nowy trailer Path of Exile 2 zapowiadający konsolowe wydanie tej gry. Co ciekawe, jedną z ciekawszych opcji, jaka wówczas została nam zaprezentowana, okazał się tryb kanapowej kooperacji na jednym urządzeniu. Oznacza to, że będzie można wraz z kimś bliskim zasiąść przed ekranem komputera lub konsoli i wspólnie szlachtować hordy przeciwników, którzy będą czyhać na nasze życie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto w tym miejscu podkreślić, że do takiej zabawy będzie można podejść z jednym lub dwoma osobnymi kontami. Wszystko zależy od preferencji oraz oczywiście tego, czy ktoś faktycznie takowe konto posiada.

Tryb kanapowej kooperacji chcieliśmy wprowadzić od dawna. Gry RPG nastawione na akcję są zdecydowanie bardziej angażujące podczas zabawy z przyjaciółmi, a jeszcze lepiej, gdy możemy grać razem w tym samym pokoju.

Jonathan Rogers, Reżyser Path of Exile 2

To nie koniec wieści na temat Path of Exile 2, bo twórcy zapewniają też, że postarali się znacząco odmienić doświadczenia płynące z gry na padzie, zaprojektować bardziej przystępną rozgrywkę (względem pierwszego PoE). Co bardzo ważne, nadchodząca gra Grinding Gear Games będzie obsługiwać cross-play oraz cross-progression.

Path of Exile 2
Path of Exile 2

Oznacza to, że nie tylko będziemy mogli bawić się ze znajomymi ze wszystkich platform, ale też względnie swobodnie przenosić swój postęp między Xboxem, PlayStation i PC. Wygodne, prawda?

Wszystko to zapowiada się całkiem ciekawie i faktycznie widać, że deweloperzy z GGG postarali się zaprojektować doświadczenie zbliżone do swojej poprzedniej gry, ale wzbogacone o kilka nowych elementów. Czy taka formuła przekona do siebie graczy? Dowiemy się tego dopiero za jakiś czas.

Źródło: Informacja prasowa: Better Gaming Agency

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.