Pentiment niespodzianką od Microsoftu i Obsidianu. Premiera w tym roku w Xbox Game Pass

Pentiment

Plotki z początku czerwca się potwierdziły. Obsidian Entertainment pojawił się na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 i przedstawił nie The Outer Worlds 2 czy Avowed, a całkowicie nową grę, nad którą pieczę sprawuje Josh Sawyer wraz ze swoim 12-osobowym oddziałem. Poznajmy Pentiment.

Pentiment nowością od Obsidianu

Pentiment – trailer

Pentiment będzie dość nietypową grą ze względu na niecodzienny styl artystyczny i założenia fabularne. Wcielimy się w Andreasa Malera, artystę pracującego w dawnym skryptorium. Kończąc swój ogromny projekt, protagonista nieumyślnie wplątuję się w serię morderstw, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich 25 lat.

Przesłuchując kolejnych świadków i badając dokładnie rozmaite tereny, musimy dowiedzieć się, kto za tym wszystkim stoi. Tak naprawdę poznanie prawdy zależy przede wszystkim od tego, jakie wybory podejmiemy w trakcie rozgrywki.

Sprawdź także: Soczysty gameplay ze Starfield

Premiera Pentiment odbędzie się w listopadzie 2022 roku na PC, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Osoby opłacające abonament Xbox Game Pass zagrają w ową produkcję bez dodatkowych kosztów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z