People Can Fly anulowało produkcję ambitnej gry! Polskie studio straciło na tym 70 mln zł

People Can Fly

People Can Fly w ciągu ostatnich kilku lat dał się poznać jako studio, które dość prężne współdziała z wielkimi wydawcami i wskazać tutaj można zarówno Microsoft, jak i Take-Two Interactive. W tym drugim przypadku współpraca nie poszła po myśli Polaków, bo w 2022 roku dotarły do nas wieści, że amerykański gigant rozwiązał umowę, która dotyczyła wydania ambitnego Project Dagger.

Okazało się ówczesne zapewnienia CEO rodzimego studia, jakoby projekt był niezagrożony, rozminęły się z prawdą, bo ten ostatecznie trafił do kosza.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

People Can Fly anulowało Project Dagger

People Can Fly
People Can Fly

Zgodnie z wczorajszym komunikatem, który trafił do mediów, People Can Fly anulowałem Project Dagger, tym samym godząc się na poniesienie dość srogich kosztów z tym związanych, które oscylują w granicach 70 milionów złotych. Ma być to suma, które oddaje wszystkie nakłady poniesione przez studio na potrzeby tego przedsięwzięcia, choć przedstawicielstwo firmy nie wyklucza, że po audycie suma ta ulegnie zmianie.

Studio tłumaczy, że porzucenie projektu jest efektem przeanalizowania planów rozwojowych i wprowadzania zmian do tych elementów, które były „niesatysfakcjonujące”.

Zaniechanie prac jest wynikiem ponownego przeanalizowania planów rozwojowych projektów realizowanych przez PCF i wprowadzenia zmian do tych planów, w związku z niesatysfakcjonującymi wynikami ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego projektu po zredefiniowaniu kierunku rozwoju gry.

People Can Fly

Oczywiście taka decyzja negatywnie wpłynęła na notowania polskiego studia na giełdzie. Tylko wczoraj akcje spółki dość drastycznie spadły, a dokładniej aż 12%. Jest to więc podwójnie ciężka sytuacja dla rodzimych deweloperów, którzy muszą mierzyć się ze sporymi problemami.

Anulowanie jakiegokolwiek projektu to zawsze dość trudna i kosztowna decyzja, która może być odczuwalna przez bardzo długi czas. O skali problemów polskiego studia dowiemy się zapewne pod koniec kwietnia, kiedy to opublikowany zostanie raport podsumowujący cały 2023 rok. Oby tylko teraz People Can Fly wyszło na prostą i już nie doświadczało tego rodzaju problemów.

Źródło: Stockwatch

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.