Polskie studio dostarczy grę opartą o popularne IP Xboxa? Firma szuka nowych twarzy

Xbox People Can Fly

Już od pewnego czasu wiadome jest, że polskie People Can Fly pracuje nad grą o roboczym tytule „Maverick” na zlecenie Xboxa. Niestety, ale do tej pory nie mieliśmy okazji dowiedzieć się o nim zbyt wiele. Nowe doniesienia pochodzące bezpośrednio od rodzimych deweloperów ujawniają nieco pikantnych detali, na które czekali gracze.

People Can Fly szuka nowych pracowników do prac nad projektem dla Xboxa

People Can Fly
People Can Fly

Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem o prace opublikowanym przez People Can Fly studio poszukuje osoby na stanowisko starszego projektanta poziomów. Jego zadaniem byłoby przygotowywanie map do gry na stawionej na starcia PvP. Oczywiście w ogłoszeniu znalazło się potwierdzenie, iż chodzi o Project Maverick, które firma przygotowuje wspólnie z Microsoftem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Project Maverick to niezapowiedziana jeszcze gra AAA stworzona wspólnie z firmą Microsoft. W rozwój gry zaangażowane są nasze zespoły z Europy i Ameryki Północnej.

Fragment ogłoszenia o pracę People Can Fly

Ciekawie w tym kontekście brzmi fakt, że mowa o produkcji, która będzie nastawiona na rywalizację między graczami. Dodatkowo z ogłoszenia wynika, że gra powstawać będzie na Unreal Engine 5, a kandydat musi mieć na swoim koncie przynajmniej jeden pomyślnie dowieziony projekt AA/AAA na PC lub konsolach.

Wszystko to doskonale wręcz łączy się z pojawiającymi się spekulacjami, jakoby polskie studio opracowywało nową część lub spin-off serii Gears of War. Na razie jednak nic w tej materii nie jest pewne, choć sprawy zdają się nabierać tempa, co zwiastuje pojawienie się konkretów w stosunkowo niedalekiej przyszłości.

Źródło: Twisted Voxel

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.