Popularne polskie studio stworzy grę AAA dla Microsoftu! Xbox dostanie rodzimego exclusiva?

Xbox Polska

People Can Fly to firma, która zdążyła sobie wyrobić markę. Ostatnim głośnym tytułem Polaków jest stworzone we współpracy ze Square Enix Outriders. Dziś okazało się, że wrócą oni natomiast do kooperacji z Microsoftem.

Współpraca People Can Fly i Microsoftu potwierdzona. Budżet nowej gry wyniesie kilkadziesiąt milionów dolarów

Zwiastun Outriders

Przypomnijmy, że People Can Fly współpracowało już z Microsoftem. Na mocy tej kooperacji w 2013 roku na rynku ukazało się Gears of War: Judgment – ekskluzywna dla Xboxa 360 poboczna odsłona flagowej serii Microsoftu.

Wówczas studio nie było jednak niezależne i działało pod nazwą Epic Games Poland. Deweloperzy pracują na własną rękę już od niemal dekady, ale widocznie wspomnienia ze współpracy z „gigantem z Redmond” były dla nich satysfakcjonujące.

Dziś opublikowano bowiem raport, który mówi o nowej umowie pomiędzy People Can Fly a Microsoftem. Na jej mocy nasi rodacy stworzą dla „Zielonych” nową grę AAA, której budżet wyniesie 30-50 milionów dolarów (ok. 120-200 milionów złotych).

Najprawdopodobniej będzie to rzecz jasna produkcja ekskluzywna. W przypadku tego ekosystemu mowa więc o wydaniu jej wyłącznie na PC i Xboxy (lub same Xboxy Series X|S, bo najpewniej gra i tak ominęłaby poprzednią konsolę).

Zobacz też: Komendy do Wiedźmin 3

Kup Xbox Series X

People Can Fly kontynuuje więc plan współpracy z dużymi wydawcami. Jest to naturalnie zrozumiała strategia, która zapewnia naszym rodakom wygodną stabilność finansową.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.