People Can Fly i Microsoft pracują nad grą RPG? Nowe doniesienia na temat Project Maverick

People Can Fly

Już w połowie czerwca zapowiedziano, że People Can Fly pracuje nad grą AAA dla Microsoftu. Tajemnicza na ten moment produkcja znana jest pod kodową nazwą Project Maverick. W sieci pojawiły się natomiast nowe informacje na temat wspomnianego tytułu, a wszystko to za sprawą udostępnionych przez polskie studio ofert pracy.

Project Maverick od People Can Fly będzie grą RPG? Polskie studio szuka rąk do pracy nad produkcją dla Microsoftu

Jedna z opublikowanych przez People Can Fly ofert sugeruje, że Project Maverick może być grą RPG. Studio szuka bowiem m.in. projektanta narracji, który może pochwalić się „wiedzą i pasją” do wspomnianego gatunku. Ogłoszenia potwierdzają również, że produkcja dla Microsoftu powstaje na silniku Unreal Engine. Projekt jest natomiast rozwijany jednocześnie w europejskich i amerykańskich oddziałach PFC.

People Can Fly szuka łącznie czterdziestu nowych pracowników. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami budżet Project Maverick wyniesie 30-50 milionów dolarów. Jak wspomnieliśmy wyżej, produkcja owiana jest na ten moment tajemnicą. Zainteresowanym nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze szczegóły.

Zobacz też: Najlepsze gry na nudę

Na koniec warto przypomnieć, że People Can Fly pracuje nie tylko nad Project Maverick. Polski zespół rozwija obecnie również m.in. Project Gemini, które powstaje przy współpracy z firmą Square Enix. W produkcji znajdują się także projekty Bifrost, Victoria oraz Dagger, nad którymi firma pracuje samodzielnie. Zgodnie z zapowiedziami w ciągu najbliższych czterech lat studio zamierza wydać aż sześć gier.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.