Phantom Blade Zero bez wyłączności dla PS5! Nowe action-RPG może trafić również na Xbox Series X|S

Phantom Blade Zero

Na PlayStation Showcase 2023 zapowiedziano Phantom Blade Zero – nowe action-RPG, które powinno zainteresować m.in. miłośników Ghost of Tsushima. Na wydarzeniu Sony poinformowano, że wspomniana produkcja powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Niewykluczone jednak, że gra od studia S-Game doczeka się również wersji na Xbox Series X|S.

Phantom Blade Zero doczeka się wersji na konsole Xbox Series X|S?

Phantom Blade 0
Phantom Blade Zero

Deweloperzy na oficjalnym serwerze gry na Discord zorganizowali sesję Q&A (dzięki PureXbox). Jedno z pytań skierowanych w stronę twórców dotyczyło natomiast kwestii konsolowej ekskluzywności Phantom Blade Zero dla PlayStation 5. Odpowiedź studia S-Game może niektórych zdziwić, ponieważ zespół poinformował, że na ten moment nie ma żadnej umowy na wyłączność na jakąkolwiek z platform.

Oznacza to, że obecnie nie ma żadnych przeszkód, by Phantom Blade Zero pojawiło się również na Xbox Series X|S. Warto jednak podkreślić, że studio S-Game nie zapowiedziało wersji na konsole Microsoftu. W tym momencie wiele zależy od samych deweloperów, którzy muszą zdecydować, czy chcą współpracować również z amerykańską firmą i dostarczyć swoją produkcję na sprzęty „Zielonych”.

Zobacz też: Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Kup PlayStation 5

Na koniec warto przypomnieć, że Phantom Blade Zero nie otrzymało nawet przybliżonej daty premiery. Wiadomo natomiast, że w trakcie rozgrywki użytkownicy wcielą w elitarnego zabójcę o imieniu Soul i ruszą do fantastycznego świata łączącego w sobie elementy chińskiej mitologii, steampunku oraz okultyzmu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.