Szef Xboxa i CEO Activision Blizzard o zwycięstwie nad FTC. „Jesteśmy wdzięczni za przemyślaną decyzję”

Phil Spencer Bobby Kotick Xbox Activision Blizzard

Dziś nastąpił wyraźny przełom w sprawie dotyczącej przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Jak się okazuje, sąd odrzucił wniosek Federalnej Komisji Handlu o tymczasowe zablokowanie fuzji wspomnianych firm, co pozwala na kontynuację procesu przejęcia. Swojego komentarza na temat werdyktu udzielili już szef Xboxa, Phil Spencer, a także dyrektor generalny Activision Blizzard, Bobby Kotick.

Phil Spencer i Bobby Kotick nie kryją zadowolenia z decyzji sądu w sprawie tymczasowej blokady przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Dzisiejszy werdykt z pewnością wywołał wiele emocji zarówno wśród graczy, jak i zainteresowanych stron. Pojawiły się również pierwsze komentarze dotyczące tego ważnego wydarzenia. Phil Spencer, szef Xboxa, na swoim Twitterowym profilu wydał oświadczenie, w którym wyraził wdzięczność za szybką decyzję na korzyść Microsoftu i stwierdził, że fuzja Activision Blizzard z „gigantem z Redmond” jest dobra dla branży.

Mężczyzna zaznaczył, że „twierdzenia FTC dotyczące zmiany konsoli, usług subskrypcji wielu gier i chmury nie odzwierciedlają realiów rynku gier”. Spencer podkreślił także, że od momentu ogłoszenia planowanej fuzji Microsoft zwiększył swoje zaangażowanie w dostarczanie większej liczby gier dla graczy na różnych urządzeniach. Na koniec swojego oświadczenia napisał wymowne „KONIEC”.

Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard, również wyraził swoje zadowolenie z werdyktu sędziny. W oświadczeniu podziękował sądowi za „sposób przeprowadzenia tego procesu i przemyślaną decyzję”, podkreślając, że Stany Zjednoczone dołączają teraz do 38 innych krajów, które wyraziły zgodę na kontynuację fuzji.

Kotick jest także optymistycznie nastawiony co do pełnego zatwierdzenia przez odpowiednie organizacje na całym świecie i jest gotów współpracować z brytyjskimi organami regulacyjnymi, aby szybko sfinalizować umowę. W ramach przypomnienia organizacja antymonopolowa CMA z Wielkiej Brytanii również dąży do blokady transakcji, między innymi odrzucając w kwietniu wniosek o przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft.

Zobacz też: Co to jest eGPU?

Kup Xbox Series X

Na koniec warto przypomnieć, że dzisiejsza decyzja nie oznacza zaakceptowania całej transakcji w Stanach Zjednoczonych. Aby do tego doszło, wciąż potrzebne jest pozytywne rozpatrzenie sprawy z postępowania administracyjnego, które rozpocznie się 2 sierpnia 2023 roku. Na ten moment pozostaje nam więc obserwować dalszy rozwój wydarzeń.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.