Phil Spencer gratuluje nominowanym do TGA 2023. „To zaszczyt być w tak wspaniałym towarzystwie”

Xbox Forza, Diablo 4 hi fi rush

Wczorajszym wieczorem Geoff Keighley i spółka oficjalnie zaprezentowali wszystkich nominowanych do nagród, które zostaną rozdane podczas gali The Game Awards 2023. W ponad trzydziestu różnych kategoriach znalazło się wiele wyjątkowych gier i person, które w bieżącym roku wywarły niebagatelny wpływ na branżę. Wieści te skomentował też Phil Spencer, wspominając przy okazji o grach bezpośrednio od Microsoftu.

Phil Spencer chwali zespoły Microsoftu, których gry zostały nominowane do nagród na The Game Awards 2023

Nominacje związane z wydarzeniem The Game Awards 2023 dla Microsoftu można odbierać dwojako. Z jednej strony korporacja zyskała 10 nominacji w aż 8 kategoriach (wliczając Xbox, Bethesdę i Activision Blizzard); z drugiej zaś strony Starfield, a więc największa produkcja ze stajni „Zielonych” nie została nawet nominowana do tytułu GOTY 2023.

Mimo tego Phil Spencer we wpisie na Twitterze/X podkreśla, że jest dumny z tego, co zespołu mu podległe dowiozły w tym roku. Zaznaczył także, że jest to „zaszczyt być w tak wspaniałym towarzystwie”, a biorąc pod uwagę konkurencję, trzeba przyznać, że jest w tym sporo prawdy.

W tym miejscu warto podsumować, jakie gry od studiów Microsoftu zostały nominowane na gali The Game Awards 2023:

  • Najlepsza scenografia Hi-Fi Rush
  • Najlepsza ścieżka dźwiękowa i muzyka Hi-Fi Rush
  • Najlepszy projekt audio Hi-Fi Rush
  • Innowacje w ułatwieniach dostępu — Diablo 4, Forza Motorsport, Hi-Fi Rush
  • Najlepsza gra akcji Hi-Fi Rush
  • Najlepsza gra RPG — Starfield
  • Najlepsza gra sportowa/wyścigowa — Forza Motorsport
  • Najlepszy tryb wieloosobowy — Diablo 4

Jak widać, tutaj bardzo pozytywnie wyróżnia Hi-Fi Rush od Tango Gameworks, która zadebiutowała zupełnie niespodziewanie i stała się prawdziwym hitem.

Przeczytaj też: Gry postapokaliptyczne

Zwycięzców wszystkich kategorii poznamy już 7 grudnia podczas gali The Game Awards 2023. Gracze, którzy chcą wesprzeć swoją ulubioną produkcję, mogą zrobić to poprzez głosowanie dostępne pod tym adresem. Uprzednio jednak trzeba założyć konto na stronie lub po prostu się zalogować.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.