Phil Spencer nie chce „obślizgłych rozwiązań platformowych”. Konkretny przytyk w stronę PlayStation

Phil Spencer

Od momentu przejęcia całego Activision Blizzard przez Microsoft wiele osób zastanawiało się, jaki los spotka markę Call of Duty, która przez lata była jedną z najchętniej ogrywanych gier na ekosystemie PlayStation. Okazało się jednak, że posidacze konsol od Sony nie muszą się obawiać i kolejna odsłona bez przeszkód zadebiutuje na ich sprzętach. Rodziło się jednak jeszcze jedno pytanie — czy Microsoft zdecyduje się wprowadzić do gry zawartość ekskluzywną tylko dla swoich urządzeń? Phil Spencer w ostatnim wywiadzie postawił sprawę bardzo jasno.

Phil Spencer nie chce zmuszać graczy do korzystania z konkretnych platform

Phil Spencer Xbox
Phil Spencer

W rozmowie z redakcją IGN Spencer zapytany został o plany Microsoftu i Xboxa względem Call of Duty Black Ops 6 i tego, jak firma zapatruje się na nadchodzącą premierę. Szef MS Gaming stwierdził, że ogranie gry na Xboxach w ramach Game Passa, to tylko jedna z wielu opcji na rozpoczęcie zabawy. Dodatkowo odniósł się do praktyk, których celem jest zachęcanie graczy do konkretnej platformy poprzez specjalną zawartość. Tutaj Amerykanin nie gryzł się w język.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To wybór. Nie mówimy nikomu „Musicie subskrybować, aby grać”. Jeśli chcesz kupić Black Ops 6, to świetnie. To świetnie dla nas, to świetnie dla dewelopera. Jeśli chcesz subskrybować, to też świetnie. Chcę dać ci wybór, w jaki sposób grasz w swoje gry i z kim grasz, a nie wprowadzać obślizgłe rozwiązania platformowe, aby zmusić cię do robienia tego, co chcę, abyś robił.

Phil Spencer

O czym dokładnie mowa? Oczywiście o ekskluzywnej zawartości, która zablokowana jest dla konkretnej platformy. W przypadku Call of Duty to Sony przez lata zachęcało graczy do grania na konsolach PlayStation, oferując specjalne tryby, skórki oraz inne atrakcje. Po przejęciu sprawa uległa znaczącej zmianie i tego rodzaju praktyki to przeszłość.

Czy to dobrze? Z punktu widzenia graczy raczej trudno się kłócić, w końcu wszyscy dostawać będą taką samą zawartość bez rozróżniania na lepszych czy gorszych. Teraz t

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.