Xbox będzie traktować graczy Nintendo i PlayStation jak swoich. Phil Spencer mówi o grach co 3 miesiące

xbox 360 phil spencer

Microsoftowi udało się finalnie przejąć Activision Blizzard, choć batalia o to trwała wiele miesięcy. To tylko kolejny krok w rozwoju całej marki Xbox, która ma ambitne plany. Phil Spencer wypowiedział się o nich ostatnio ze stwierdzeniem, że „Zieloni” zamierzają wydawać hity albo przynajmniej wyczekiwane pozycje first-party co 3 miesiące.

Phil Spencer: gracze Nintendo i PlayStation częścią społeczności Xboxa

PlayStation Nintendo Xbox
PlayStation, Nintendo i Xbox

Jak informuje Pure Xbox, Phil Spencer udzielił ostatnio wywiadu japońskiemu portalowi Famitsu. W nim został zapytany o to, jak zamierza współpracować z pozostałymi dużymi platformami konsolowymi, czyli PlayStation i Nintendo.

Przede wszystkim jestem bardzo podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość. W kwestii sprzętu, myślę, że nie chodzi tylko o dostosowanie się do tego, co robią inne firmy, ale także o zapewnienie czegoś wyjątkowego dla użytkowników Xboxa. Tak jak myślimy o ROG Ally i Steam Decku jako części społeczności Xboxa, tak musimy myśleć o wielu użytkownikach Nintendo Switch i PlayStation jako części społeczności Xboxa w przyszłości.

Phil Spencer

Oczywiście wraz z rozrostem i kolejnymi przejęciami jasne jest, że współpraca z Sony oraz Nintendo będzie coraz większa. Zapewnienie Spencera jest ważne, aby posiadacze innych konsol nie zostali pokrzywdzeni i nie otrzymywali w żadnym stopniu wybrakowanej zawartości.

To jednak nie koniec ciekawostek z tej rozmowy. Później szef Xboxa zdradził nam, że w ciągu 2 lub 3 następnych lat, „Zieloni” planują wydawać hity co 3 miesiące.

Jeśli chodzi o następne dwa lub trzy lata, planujemy wydawać hit lub wyczekiwany tytuł first-party mniej więcej co trzy miesiące. Jesteśmy tym bardzo podekscytowani. Phil Spencer

Zobacz też: Ranking telewizorów 50 cali

„Gigant z Redmond” ma więc całkiem ambitne plany. Pozostaje liczyć, że rzeczywiście zostaną zrealizowane.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.