Phil Spencer przyznaje, że „minęło już za dużo czasu” od ostatniej dużej produkcji tworzonej dla Xboxa

Phil Spencer Xbox

Phil Spencer w ostatnim czasie bardzo często pojawia się w wielu różnych programach, chętnie opowiadając na temat działań i dalszych planów Xboxa. Nie tak dawno podczas wydarzenia The Wall Street Journal’s Tech Live stwierdził, że w przyszłości można spodziewać się podwyżek cen konsol Series X i S. Udzielił on też bardziej kameralnego wywiadu, gdzie w pewien sposób podsumował bieżący rok dla swojej firmy i zapewnił, że przyszły będzie dla użytkowników Xboxa o wiele lepszy.

Phil Spencer twierdzi, że rok 2023 będzie znacznie ciekawszy dla posiadaczy konsol Xbox

Phil Spencer
Phil Spencer

W trakcie rozmowy przeprowadzonej na kanale Same Brain Phil Spencer powiedział, że od ostatniej dużej premiery gry first-party na Xboxy „minęło zbyt dużo czasu”. Mężczyzna wyznał, że firma może mieć różne wymówki takie jak chociażby pandemia, jednak gracze nadal inwestują w tę platformę i chcą mieć na niej konkretne gry. W dalszym toku rozmowy stwierdził, że 2023 rok będzie pod tym względem o wiele lepszy, a opóźnienia w przypadku takich gier jak Starfield i Redfall są już przeszłością.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS3 dla dzieci

Dodatkowo Spencer zapowiedział, że posiadacze pecetów mogą spodziewać się w przeciągu kilku najbliższych tygodni dużej aktualizacji aplikacji Xbox. Mężczyzna odniósł się także do przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, twierdząc, że nadal jest dobrej myśli co do całego procesu, mimo że ostatnio spędza bardzo dużo czasu przed różnymi organami regulacyjnymi na całym świecie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.