Xbox Series X|S w wyższych cenach? Phil Spencer twierdzi, że nic nie trwa wiecznie

Xbox Series X|S

Czy czekają nas podwyżki cen konsol Microsoftu? Wychodzi na to, że tak. Chociaż póki co nie zostały oficjalnie zaprezentowane nowe ceny, to wypowiedź Phila Spencera nie pozostawia złudzeń.

Ceny Xbox Series X|S w górę?

Xbox Series X
Xbox Series X

Kiedy okazało się, że Sony podnosi ceny konsol PlayStation 5, rozpoczęło się oczekiwanie na podobny ruch ze strony Microsoftu. Trzeba przyznać, że amerykański gigant dość długo obchodził się bez takich działań. Konsole Xbox Series X i S nie dość, że były dostępne w zasadzie od ręki (w przeciwieństwie do konkurencyjnych urządzeń), to trzymały one swoją standardową cenę. To ulegnie niedługo zmianie. Na temat cen wypowiedział się sam Phil Spencer w ramach The Wall Street Journal’s Tech Live:

Udało nam się utrzymywać cenę naszych konsol, gier i subskrypcji. Nie będzie to jednak mogło trwać wiecznie. Moim zdaniem przyjdzie czas, w którym będziemy zmuszeni do podniesienia cen sugerowanych naszych produktów. Nie stanie się to jednak w okolicy najbliższych świąt. Uznaliśmy, że w tym okresie nie nastąpią żadne podwyżki.

Phil Spencer, dyrektor generalny Microsoft Gaming

Zobacz też: Czy pad od PS4 pasuje do PS5

Wiadomo zatem dwie rzeczy. Po pierwsze, podwyżki niestety będą i nie ma się w zasadzie czemu dziwić, skoro wszystko zaczyna kosztować więcej — łącznie z grami na Steam. Drugi fakt jest natomiast taki, że produkty Microsoftu nie zdrożeją z okazji świąt. Warto zatem zaopatrzyć się w sprzęt jeszcze w tym roku. Kto wie, czy w kolejnym nie będzie znacznie drożej…

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.