Tyle zarabia Phil Spencer. Szef Xboxa z prawie 5-krotnie wyższą pensją od prezesa Nintendo

Phil Spencer

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Xboxa czekają kolejne już zwolnienia. Sytuacja ta rzecz jasna nie spodobała się graczom, którzy już przy okazji poprzednich redukcji zatrudnienia przypomnieli, ile zarabia Phil Spencer – szef całego Microsoft Gaming. Kwota ta wygląda potężnie przy pensji prezesa Nintendo.

Phil Spencer zarabia niemal 10 milionów dolarów rocznie

Niestety okazało się, że Microsoft znów będzie zwalniał pracowników Xboxa. To kolejny w ostatnim czasie raz, gdy część zespołu będzie musiała pożegnać się z pracą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Naturalnie gracze nie lubią, gdy zwykli pracownicy odpowiedzialni za ich konsole lub gry tracą swoje stanowiska. Szybko więc powrócił temat zarobków Phila Spencera – szefa całego Microsoft Gaming – który zrabia aż 10 milionów dolarów rocznie.

Bez wątpienia jest to porażająca kwota. Tym bardziej jeśli zestawimy ją z ujawnionymi niedawno zarobkami prezesa sprzedającego dużo więcej gier i konsol Nintendo. W tym przypadku mowa o „zaledwie” 2,2 milionach dolarów na rok.

Jeśli sytuacja finansowa jest ciężka, graczom na pewno przypadłby gest obniżenia swoich zarobków przez zarząd, aby utrzymać jak najwięcej miejsc pracy. Niemniej w Xboxie najwyraźniej się na to nie zanosi – zamiast tego zwolnione będą kolejne osoby. A taka sytuacja na pewno odbije się na wizerunku całej marki.

Źródło: FandomWire

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2482 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.