Phil Spencer chce powrotu serii MechAssault. „Myślę, że można w niej wiele zrobić”

Phil Spencer MechAssault

Podczas Tokyo Game Show zaprezentowano zapowiedzi kilku gier, które trafią do Xbox Game Pass. W trakcie wydarzenia odbywały się także panele dyskusyjne. Nie zabrakło na nich oczywiście Phila Spencera. Wśród jego wypowiedzi pojawiła się między innymi ciekawa wzmianka o serii MechAssault.

Phil Spencer mówił o powrocie MechAssault podczas Tokyo Game Show

Phil Spencer pojawił się na Tokyo Game Show, gdzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym. W jego trakcie odpowiadał na różne pytania, w tym o to, jakiej franczyzy powrót chciałby zobaczyć. Okazuje się, że szef Xboxa jest zainteresowany rozwojem serii MechAssault, choć podkreślił, że oficjalnie na razie takich planów nie ma.

Zawsze chciałem, abyśmy wrócili i ponownie odwiedzili przestrzeń MechAssault/MechWarrior. Myślę, że możemy w niej wiele zrobić. Seria ta w pewien sposób wyprzedzała swoje czasy i byłoby miło wrócić do niej. Na razie nie mamy takich planów, więc nie jest to żaden przeciek.Phil Spencer

MechWarrior to marka, która jest aktywna do dzisiaj, jednak w przypadku MechAssault jest niestety na odwrót. Seria zakończyła się w 2004 roku na sequelu, czyli MechAssault 2: Lone Wolf. Zarówno cykl MechAssault, jak i MechWarrior osadzone są w uniwersum BattleTech.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 7000 zł

Przypomnijmy, że niedawno pojawiła się zapowiedź MechWariorr 5: Clans. Premiera gry została zaplanowana na 2024 rok. Tytuł pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox najnowszej generacji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.