Phil Spencer pewny przejęcia Activision Blizzard. Krytykę nazywa „sprawiedliwą i uzasadnioną”

Xbox + Activision Blizzard

Podczas gdy regulatorzy z całego świata dalej przyglądają się przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft, głos w sprawie zabrał Phil Spencer. Podczas Wall Street Journal Tech Live szef Xboxa uznał wycelowaną w stronę firmy krytykę za sprawiedliwą i uzasadnioną.

Phil Spencer o zakupie Activision Blizzard przez Microsoft

Siedziba Activision Blizzard

Zakup Activision Blizzard za tak ogromną kwotę jest ostatnio głównym tematem dyskusji zarówno wśród graczy, jak i przedstawicieli Komisji Handlowych. Podczas WSJ Tech Live Phil Spencer postanowił ponownie zaadresować ten temat.

Może być to zaskoczeniem dla niektórych ludzi, ale nie jestem ekspertem w dokonywaniu 70-miliardowych transakcji. Jestem jednak skupiony na uzyskaniu zgody na to przejęcie. Spędzam bardzo dużo czasu w Brukseli, Londynie oraz z Komisją Handlową w Stanach Zjednoczonych.

Dyskusje na temat zakupu uważam za sprawiedliwe i szczere. Jest to duże przejęcie, nie ma co do tego wątpliwości. Microsoft jest dużą firmą technologiczną i rozmowy na temat zakupu takiego rozmiaru są uzasadnione.

Phil Spencer

Przeczytaj też: Stare gry na komputer

Decyzje odnośnie przejęcia Activision Blizzard jeszcze nie zapadły i prawdopodobnie chwilę na nie poczekamy. Prawdopodobnie nie ułatwi ich fakt, jak dobrze Call of Duty radzi sobie aktualnie w PlayStation Store, a Sony może ponownie zabrać głos w tej sprawie. Sam Phil Spencer wydaje się jednak podchodzić do tematu bardzo cierpliwie i nie ma wątpliwości, że w końcu zostanie podjęta decyzja na korzyść Microsoftu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!