Sony chwali brytyjski urząd za rozpoczęcie dochodzenia ws. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft!

Xbox PlayStation Call of Duty

Kilka godzin temu informowaliśmy, że brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) rozpoczął obszerne dochodzenie w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Regulatorzy z Wielkiej Brytanii mają czas na wydanie decyzji do 1 marca 2023 roku, a więc cała transakcja – jeżeli w ogóle dojdzie do skutku – najprawdopodobniej sporo się opóźni. Teraz decyzję CMA skomentowało Sony, które pochwaliło urzędników za ich decyzję.

REKLAMA

Sony popiera decyzję CMA dot. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

sony playstation
Sony PlayStation

Jak już wspomnieliśmy, brytyjski urząd rozpoczął obszerne dochodzenie w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, aby upewnić się, że sfinalizowanie transakcji nie osłabiłoby obecnej na rynku konkurencji. Decyzja regulatorów szybko obiegła branżowe media, a więc dotarła również do Sony, które nie omieszkało skomentować całej sprawy. W oświadczeniu dla GamesIndustry.biz Japończycy powiedzieli:

„Dając Microsoftowi kontrolę nad grami Activision, takimi jak Call of Duty, umowa ta miałaby mocno negatywne konsekwencje dla graczy i przyszłości branży gier. Chcemy zagwarantować graczom PlayStation najwyższą jakość rozgrywki i doceniamy skupienie CMA na ochronie graczy”.

– Sony w oświadczeniu dla GamesIndustry.biz

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

Jak widać, Sony jawnie stara się zblokować transakcję, mimo że Phil Spencer swojego czasu zapewniał o chęci utrzymania Call of Duty multiplatformową marką. Nie ma co liczyć, że Japończycy zmienią swoje nastawienie, dlatego Microsoft będzie musiał naprawdę dobrze uargumentować swoje przejęcie, jeżeli chce, aby rzeczywiście doszło ono do skutku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!