Gracze nie powinni się bać utraty dostępu do gier cyfrowych. Tak uważa szef Microsoft Gaming, Phil Spencer

Phil Spencer

Nie milką echa wczorajszego podcastu Microsoftu, na którym to firma przedstawiła swoje plany na przyszłość dotyczące marki Xbox. Głównymi tematami tego wydarzenia były multiplatformowość oraz prace nad nowymi konsolami. Gigant z Redmond między innymi pochwalił się także liczbą abonentów Xbox Game Pass, a Phil Spencer podzielił się swoją opinią na temat gier cyfrowych.

Phil Spencer zachęca do budowania swojej cyfrowej biblioteki gier w strukturach Microsoftu

Prezes Microsoft gaming, Phil Spencer, podczas wczorajszego wydania Xbox Podcast, ogłosił, że gracze powinni mieć pełne zaufanie do cyfrowych wydań gier. Przy okazji zachęcił on odbiorców do budowania swojej biblioteki tytułów na serwerach Microsoftu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wypowiedź Phila Spencera można traktować jako swojego rodzaju zapewnienie, że gracze nie muszą obawiać się utraty swoich gier zakupionych w sklepie Microsoftu. Jak wiadomo bowiem, są osoby, które mają obawy co do kupna gier w formie cyfrowej ze względu na brak fizycznego posiadania zakupionego produktu.

Niewątpliwie takie wypowiedzi mają związek z ostatnimi działaniami firmy. Przedsiębiorstwo bowiem coraz mocniej stawia na wydania gier cyfrowych, tym samym powoli rezygnując z pudełek. Przykładami mogą być takie produkcje jak Hi-Fi Rush czy Ghostwire Tokyo. Drugi tytuł wprawdzie ukazał się w wydaniu fizycznym, ale tylko na PS5.

Źródło: True Achievements

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.