Pierwsze recenzje Cities Skylines 2 już dostępne! Produkcja z Xbox Game Pass podzieliła krytyków

Recenzje Cities Skylines 2

Fani citybuilderów od dłuższego czasu polegać mogli głównie na jednej produkcji, a mianowicie Cities Skylines, które zadebiutowało w 2015 roku. Deweloperzy ze studia Colossal Order po latach postanowili przygotować kontynuację, która miała rozwinąć wiele aspektów pierwowzoru. Okazuje się jednak, że ich najnowsza pozycja dość mocno podzieliła recenzentów.

Pierwsze recenzje Cities Skylines 2 zwiastują udaną grę, ale z problemami

Cities Skylines 2

Wielu recenzentów docenia przede wszystkim rozwinięcie wielu aspektów znanych z pierwszej części. Doceniono też dość rozbudowane systemy zarządzania niemal każdym aspektem życia naszej metropolii. Poprawie uległ także interfejs, a w ręce graczy oddano większą swobodę w zakresie budowania kolejnych dzielnic miasta.

Krytycy zauważają, że pomimo ogromnej rozbudowy wielu aspektów Cities Skylines 2 nadal zachowuje pewną przejrzystość. Nie brak przy tym wszystkim głosów, że Colossal Order po prostu wyprzedziło swoje czasy, co uznać można za nie lada pochwałę.

Przykładowe recenzje Cities Skylines 2:

  1. Gamersky – 8,6/10
  2. God is a Geek – 8,5/10
  3. Shacknews – 8/10
  4. VG247 – 4/5
  5. PC Gamer – 77/100
  6. Hobby Consolach – 75/100
  7. Vandal – 75/100
  8. GameStar – 74/100
  9. IGN – 6/10
  10. GamesRadar+ – 2/5

Szereg tych pochwał przyćmiewa jednak tragiczny stan techniczny gry, który potrafi zepsuć nawet najlepsze wrażenia z rozgrywki. Recenzenci wprost zauważają, że deweloperzy Cities Skylines 2 mają przed sobą sporo pracy, zanim doprowadzą ten tytuł do akceptowalnej formy. Nie brakuje przy tym stwierdzeń, że tytuł pod tym względem po prostu rozczarował.

Przeczytaj też: Gry na PC

Na moment pisania tego newsa Cities Skylines 2 uzyskało w serwisie Metacritic rezultat na poziomie 76 punktów. Na Openciritic gra uzyskała dokładnie ten sam rezultat, ale zaledwie 63% recenzentów rekomenduje zakup tej pozycji.

Jak widać Colossal Order ma przed sobą jeszcze sporo pracy, bo zdecydowana większość bolączek Cities Skylines 2 dotyczy kwestii technicznych. To zaś da się naprawić i uczynić z tej pozycji wyjątkową produkcję, która przyciągnie do siebie rzesze graczy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.