Pierwsze recenzje Victoria 3 – szału nie ma, ale poziom jest wysoki

Victoria 3

Dzisiaj miejsce ma premiera trzeciej odsłony gry strategicznej Victoria. Fani musieli czekać na kontynuację aż 12 lat, a pierwsze recenzje wskazują, że otrzymali oni grę dobrej jakości. Świata strategii nie czeka może żadna rewolucja, jednak i tak jest naprawdę dobrze.

Recenzje gry Victoria 3

Victoria 3 – trailer rozgrywki

Obecnie gra Victoria 3 może pochwalić się średnią ocen wynoszącą 82 punkty w serwisie Metacritic. Pośród 20 wystawionych do tej pory recenzji zdecydowana większość jest pozytywna, na próżno szukać też takich, które byłyby jednoznacznie negatywne. Nie brakuje zachwytów — w niemal samych superlatywach o grze wypowiedział się serwis Destructoid. Ocena na poziomie 9,5 została umotywowana m.in. bardzo głębokim i rozwiniętym spojrzeniem na każdy aspekt kierowania narodem przez długie lata. W rzeczy samej jest to kolejna (udana) gra strategiczna od Paradoxu.

Przykładowe oceny Victoria 3:

  • Destructoid – 9,5/10
  • Finger Guns – 9/10
  • GamersRD – 8,8/10
  • IGN – 8/10
  • PC Games – 8/10
  • PC Invasion – 6,5/10

Zobacz też: Kierownica do PC – najlepsze modele

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak widać, gra nie jest ideałem. Do dopracowania ewidentnie pozostał twórcom system wojen, a także niektóre dziwne zachowania sztucznej inteligencji. Jedna z recenzji wskazała też nadmierny stopień zawiłości i skomplikowania mechanik dostępnych w grze. Pamiętać należy jednak, że jest to swego rodzaju cecha gier od wspomnianego studia. Victoria 3 to w żadnym wypadku nie jest gra dla nowicjuszy — ani też abonentów Xbox Game Pass.

O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.