Victoria 3 nie trafi do PC Game Pass w dniu premiery. Gra będzie dostępna wyłącznie na Steam

Victoria 3

Paradox ujawnił wczoraj dokładną datę premiery gry Victoria 3, czyli nowej odsłony kultowej serii strategii historycznych. Zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią produkcja miała zadebiutować również w usłudze PC Game Pass. Niestety szwedzki wydawca opublikował dziś komunikat, który z pewnością zasmuci wszystkich abonentów Microsoftu, czekających na wspomniany tytuł.

Paradox zmienia plany. Victoria 3 nie zadebiutuje w PC Game Pass

Victoria 3 – zwiastun z fragmentami rozgrywki

Za pośrednictwem oficjalnego forum poinformowano, że Victoria 3 zadebiutuje jako tytuł ekskluzywny dla platformy Steam. Firma Paradox po „dyskusjach z partnerami” zdecydowała, że wspomniana produkcja nie trafi w dniu premiery do usługi PC Game Pass i nie pojawi się w Microsoft Store.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie szwedzki wydawca zaznaczył, że dzięki usłudze Microsoftu użytkownicy mogą cieszyć się innymi grami firmy takimi jak np. Crusader Kings III, Stellaris, Shadowrun Trilogy czy Hearts of Iron IV. Paradox zapewnił także, że w przyszłości zamierza kontynuować współpracę z gigantem z Redmond.

Zobacz też: Jaki procesor do gier kupić?

Victoria 3 zadebiutuje na komputerach osobistych 25 października bieżącego roku. Zainteresowani mogą już składać zamówienia przedpremierowe na platformie Steam. Gracze, którzy zdecydują się na kupno gry przed jej premierą otrzymają w prezencie odświeżoną ścieżkę dźwiękową z Victoria 2.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.