Pierwsze recenzje Lords of the Fallen! Sprawdzamy, jak wypadły polskie soulsy

Lords of the Fallen recenzje

Lords of the Fallen debiutuje już jutro. Z tej okazji w sieci pojawiły się właśnie pierwsze recenzje gry. Te są na ogół pozytywne, ale produkcja wydawana przez CI Games ma kilka poważnych problemów.

Pierwsze recenzje Lords of the Fallen

Zwiastun Lords of the Fallen

Pierwsze recenzje długo wyczekiwanego przez polskich graczy Lords of the Fallen są już dostępne. Przypomnijmy, że soulslike ten powstał jako reboot gry z 2014 roku, a tym razem stworzyło go należące do rodzimego CI Games studio Hexworks.

Nie przedłużając zbędnie, w chwili pisania tego tekstu Lords of the Fallen cieszy się średnią wynoszącą 75 na Metacritic oraz 71 na Opencritic.

Standardowo zacznijmy od plusów. Co niezwykle ważne dla tego gatunku, Lords of the Fallen ma szczycić się jednymi z „najlepszych walk z bossami” w jego najnowszej historii. Opinie na ten temat są jednak podzielone, bo inny recenzent ocenia produkcję jako „niesamowitą”, ale wspomina z kolei, że to właśnie bossowie przeszkadzali mu w zabawie.

W przypadku technikaliów na plus wypadły walka, efekty wizualne oraz projekt świata gry. Teraz pora przejść do minusów.

Tutaj recenzenci narzekają na stabilność oraz optymalizacji. Dziennikarz Wccftech podał, że na komputerze wyposażonym w i7-13700F, RTX 4080 oraz 32 GB RAM, gra bez DLSS generowała średnio 57 klatek na sekundę ze spadkami do 23 FPS w rozdzielczości 4K. W wersji na PS5 Lords of the Fallen borykało się z problemami, które zostały załatane w trakcie recenzowania gry. Ale nawet pomimo tego zdarzały się zacięcia oraz „dziwne” problemy z dźwiękiem.

Przykładowe recenzje Lords of the Fallen:

  1. Windows Central – 4,5/5
  2. XboxEra – 9,4/10
  3. IGN – 8/10
  4. GamingBolt – 8/10
  5. God is a Geek – 8/10
  6. PC Gamer – 7,9/10
  7. TheGamer – 3,5/10
  8. Push Square – 7/10
  9. Wccftech – 6,8/10
  10. Eurogamer – 2/5

Przeczytaj też: Gry na PC

Jak widać, rozstrzał między poszczególnymi recenzjami jest dosyć spory. Pozostaje liczyć, że teraz Hexworks będzie kontynuować naprawę oraz rozwój gry, alby wyeliminować jej wszystkie mankamenty.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.