Pierwsze recenzje RoboCop Rogue City już dostępne! Polska produkcja z mieszanym odbiorem krytyków

robocop rogue city oceny

Już jutro, 2 listopada 2023 roku, nastąpi premiera polskiej produkcji z akcją osadzoną w zepsutym i pełnym niebezpieczeństw Detroit. W związku z tym wydarzeniem w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje Robocop Rogue City. Tytuł spotkał się w dużej mierze z pozytywnym odbiorem, choć nie brak głosów krytyki.

Pierwsze recenzje RoboCop Rogue City już w sieci. Tytuł podzielił krytyków

Zwiastun RoboCop Rogue City

Pierwsze redakcje udostępniły już recenzje RoboCop Rogue City. Polska produkcja zebrała oceny na poziomie 70 w serwisie Metacritic oraz 71 na Opencritic. W porównaniu z poprzednimi tytułami od studia Teyon (Rambo: The Video Game oraz Terminator: Resistance) RoboCop Rogue City może pochwalić się najwyższą średnią ocen.

Jeśli chodzi o pozytywy, recenzenci wymieniają między innymi wierność materiałom źródłowym, wciągającą fabułę czy intrygującą narrację. Krytycy zauważają, że to świetna pozycja dla fanów RoboCopa, która oddaje szacunek kultowemu bohaterowi. Doceniono mechanikę strzelania i odgrywania ról, a także elementy RPG. Pojawiły się także opinie, że tytuł to największa niespodzianka roku.

Wobec RoboCop Rogue City nie brak jednak głosów krytyki. Wielu recenzentów podkreśla, że jest to tytuł głównie skierowany do fanów klasyka z lat 80., a produkcja, choć wiernie odtwarza postać znaną z filmów, tak nie daje wiele satysfakcji podczas rozgrywki. Część krytyków zwraca też uwagę na powolne i żmudne dialogi, brak ciekawych przygód czy ograniczone formy interakcji.

Przykładowe recenzje RoboCop Rogue City:

 1. Shacknews – 9/10
 2. Gfinity – 9/10
 3. Gamers Heroes – 8,5/10
 4. GameSpew – 8/10
 5. GamingTrend – 8/10
 6. Screen Rant – 8/10
 7. God is a Geek – 7,5/10
 8. The Gamer – 7/10
 9. Eurogamer – 7/10
 10. Push Square – 6/10
 11. GamesRadar+ – 5/10
 12. GAMINGbible – 4/10

Przeczytaj też: Gry podobne do Uncharted

Choć RoboCop Rogue City podzieliło krytyków, tak w dużej mierze spotkało się z ciepłym odbiorem. Bazując na opiniach recenzentów, wiele wskazuje na to, że miłośnicy kultowego bohatera mogą odnaleźć w tym tytule coś interesującego dla siebie. A czy Wy dacie szansę polskiej grze? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.