Niezależne Rogue Legacy 2 hitem. Pierwsze oceny recenzentów mówią same za siebie

Rogue Legacy 2

Pierwsze Rogue Legacy ukazało się w 2013 roku i niemal od razu zaskarbiło sobie sporą rzeszę fanów. Platformowy roguelike studia Cellar Door Games był systematycznie rozwijany, jednak w 2020 roku ogłoszono prace nad kontynuacją. Oczekiwania graczy były naprawdę duże, ale na szczęście wygląda na to, że twórcom udało się im sprostać. Pierwsze recenzje Rogue Legacy 2 są rewelacyjne!

Pierwsze recenzje Rogue Legacy 2 — mamy hit?

Zwiastun Rogue Legacy 2

Premiera Rogue Legacy 2 odbyła się wczoraj, a pierwsze oceny gry pojawiły się już w serwisach OpenCritic i Metacritic. Na moment publikacji niniejszego tekstu na pierwszej platformie pecetowa wersja zebrała 9 opinii krytyków, a ich średnia wynosi 91 na 100. Z kolei w OpenCritic swoje recenzje opublikowało 18 recenzentów — średnia ocen to 89 na 100.

Krytycy chwalą Rogue Legacy 2 przede wszystkim za ogrom zmian i nowości względem poprzedniej odsłony. Widać, że twórcy włożyli masę pracy w kontynuację, ulepszając ją niemal na każdej płaszczyźnie — walka stała się jeszcze przyjemniejsza, a oprawa graficzna uległa ogromnej poprawie. Tak prezentują się pierwsze oceny Rogue Legacy 2 od wybranych serwisów:

  1. GameGrin – 10/10
  2. Destructoid – 9,5/10
  3. XboxEra – 9,5/10
  4. Seasoned Gaming – 9,5/10
  5. IGN – 9/10
  6. Shacknews – 9/10
  7. The Gamer – 9/10
  8. God is a Geek – 9/10
  9. GameSpot – 9/10
  10. Hobby Consolas – 9/10

Najgorszą oceną, jaką zebrało dotychczas Rogue Legacy 2 jest 8 na 10, a to mówi samo za siebie. Jeżeli chodzi o pierwsze opinie graczy, to na Steamie przyznano ich już ponad 4 tysiące — platforma wskazuje, że zdecydowana większość recenzji jest „bardzo pozytywna”. Niezły kontrast w stosunku do Postala 4, którego oceny również mówią same za siebie, ale nie w pozytywnym tego stwierdzenia znaczeniu.

Przeczytaj też: Najlepsze gry free to play

Rogue Legacy 2 jest dostępne wyłącznie na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X|S. Zamierzacie wypróbować tę produkcję, czy to nie wasze klimaty? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z