Pierwszy Tomb Raider z Ray Tracingiem! Technologia Nvidii upiększyła kolejnego klasyka

Tomb Raider RTX Remix

Ostatnio informowaliśmy o implementacji technologii śledzenia promieni do GTA Vice City. Gra po wdrożeniu ray tracingu zupełne zmieniła swoje oblicze i mimo przestarzałej oprawy graficznej, robiła spore wrażenie. Kolejną pozycją, która skorzystała z dobrodziejstw technologii od Nvidii okazał się oryginalny Tomb Raider.

Pierwszy Tomb Raider w zupełnie nowym świetle dzięki RTX Remix

Porównanie oryginalnego Tomb Raidera z wersją RTX Remix

Pierwszy Tomb Raider z 1996 roku doczekał się implementacji technologii realistycznego śledzenia promieni i jak można było się spodziewać, dzięki temu zabiegowi gra momentalnie wypiękniała. Otoczenie dzięki ray tracingowi zyskało dodatkową głębię, a promienie światła sprawiły, że środowisko wygląda znacznie bardziej naturalnie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tego typu modyfikacje dodające ray tracing do starszych gier, są możliwe dzięki narzędziu wydanym przez Nvidię. RTX Remix, bo tak nazywa się aplikacja, sprawia, że implementacja odbić promieni do istniejących już gier staje się znacznie prostsza.

W związku z narzędziem wydanym przez Nvidię, w najbliższym czasie możemy spodziewać się wysypu modów dodających ray tracing do starszych gier. Na przykładzie Tomb Raidera widać bowiem doskonale, że taki zabieg zupełnie odmienia wygląd gry.

Źródło: YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.