Pillars of Eternity 3 czy Fallout: New Vegas 2? Josh Sawyer zdradza, którą z gier chciałby stworzyć

Pillars of Eternity 2 Fallout New Vegas

Już jakiś czas temu Josh Sawyer z Obsidian Entertainment przyznał, że czeka na telefon od Microsoftu z propozycją zrobienia Pillars of Eternity 3. Ostatnio deweloper udzielił natomiast wywiadu, w którym padło dość ciekawe pytanie. Sawyer został bowiem poproszony o wybranie jednej produkcji, którą chciałby stworzyć, gdyby nie musiał przejmować się jej budżetem.

Pillars of Eternity 3 z budżetem Baldur’s Gate 3? Josh Sawyer jest na tak

Pillars of Eternity 2: Deadfire Ultimate Edition – zwiastun premierowy

Pytanie padło w trakcie wywiadu z serwisem Touch Arcade z okazji pierwszej rocznicy premiery Pentiment. Sawyer otrzymał natomiast do wyboru trzy opcje – Pentiment 2, Fallout: New Vegas 2 oraz Pillars of Eternity 3. Odpowiedź dewelopera z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom izometrycznych gier RPG w klimatach fantasy.

Sawyer przyznał bowiem, że gdyby miał „naprawdę nieograniczone” środki, to spróbowałby stworzyć właśnie Pillars of Eternity 3. Odpowiedź dewelopera wynika po części z faktu, że Pillars of Eternity 2: Deadfire nie mogło pochwalić się zbyt dużym budżetem. Przedstawiciel Obsidian Entertainment dodał także, że gdyby dysponował taką samą ilością pieniędzy, co Larian Studios w przypadku Baldur’s Gate 3, to „na pewno” zająłby się trzecią odsłoną Pillars of Eternity.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 8000 zł

Niewykluczone, że sukces Baldur’s Gate 3 zachęci Microsoft do zainwestowania w Pillars of Eternity 3. Warto natomiast przypomnieć, że Obsidian Entertainment skupia się obecnie na Avowed, które – zgodnie z zapowiedziami – ma zadebiutować na PC i Xbox Series X|S już w 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.