Pillars of Eternity 3 powstanie? Josh Sawyer czeka na telefon od Microsoftu i oczekuje sporego budżetu

Pillars of Eternity 2

W połowie września Larian Studios przypomniało graczom o wysokich ocenach Baldur’s Gate 3. Najnowsza produkcja belgijskiego zespołu odniosła ogromny sukces. Tymczasem jeden z użytkowników portalu społecznościowego X (wcześniej Twitter) zaczął się zastanawiać, czy ciepłe przyjęcie wspomnianego tytułu sprawi, że inne gry reprezentujące ten sam gatunek zaczną cieszyć się większym zainteresowaniem. W swoim wpisie gracz wymienił m.in. Pillars of Eternity, dzięki czemu na post zareagował Josh Sawyer – reżyser dwóch odsłon serii – który stwierdził, że chętnie zająłby się stworzeniem trzeciej części.

Josh Sawyer chce stworzyć Pillars of Eternity 3, ale wszystko zależy od Microsoftu

Sawyer we wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X przyznał, że „czeka na telefon” od Microsoftu z propozycją stworzenia Pillars of Eternity 3. Deweloper oczekuje również, że amerykańska firma zapewni deweloperom ze studia Obsidian Entertainment spory budżet. Na produkcję trzeciej części Pillars of Eternity reżyser chciałby bowiem otrzymać 120 milionów dolarów.

Wpis Sawyera należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka. Reżyser dwóch odsłon serii Pillars of Eternity raczej zdaje sobie sprawę, że otrzymanie takiej kwoty na stworzenie wspomnianej produkcji wydaje się mało realne, szczególnie w świetle ostatnich doniesień na temat wyceny Baldur’s Gate 3 przez Microsoft. Samo Obsidian Entertainment z kolei skupia się obecnie przede wszystkim na Avowed, które ma trafić w ręce graczy w 2024 roku.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 10000 zł

Na koniec warto przypomnieć, że Pillars of Eternity 2: Deadfire zadebiutowało na komputerach osobistych w 2018 roku. Pod koniec stycznia 2020 roku produkcja studia Obsidian Entertainment doczekała się również wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wspomniany tytuł dostępny jest również w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.